Z psem i rowerem za jeden uśmiech

logo_koleje_mazowieckie_1Koleje Mazowieckie poinformowały, że – tak jak w poprzednich latach – podróżni będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnego przewozu psa oraz roweru.

Podróżny, chcący skorzystać z oferty nieodpłatnego przewozu roweru, powinien posiadać ważny bilet na przejazd pociągiem uruchamianym przez Koleje Mazowieckie. Rower powinien znajdować się pod nadzorem podróżnego, z dbałością o to, by nie utrudniał przejazdu innym podróżnym.
Natomiast podróżny chcący skorzystać z oferty nieodpłatnego przewozu psa, oprócz posiadania ważnego biletu na przejazd pociągiem KM, powinien pamiętać o zaświadczeniu zaszczepienia psa przeciwko wściekliźnie, a także zadbać o to, by jego pupil był trzymany na smyczy i miał założony kaganiec. Należy dopilnować, by zwierzę nie zachowywało się agresywnie i nie zakłócało podróży pozostałym pasażerom. Pies powinien znajdować się pod opieką osoby dorosłej, która zadba o stan sanitarny miejsca, w którym przewozi psa oraz o to, by nie zajmował miejsca do siedzenia.

Rower i psa można przewieźć nieodpłatnie w okresie od 27 kwietnia do 30 września 2013 r.

Źródło: Koleje Mazowieckie