Expo 2020. Pawilon Polski na Wystawie Światowej w Dubaju jednym z najpiękniejszych

Pawilon Polski na Wystawie Światowej w Dubaju został uznany za jeden z najpiękniejszych przez „The National”.

Elegancki minimalizm, ekologiczna estetyka drewna przełamana ażurową rzeźbą kinetyczną symbolizującą ptaki w locie to cechy, które przesądziły o jego niepowtarzalnych walorach estetycznych. Piękno Polskiego Pawilonu zostało docenione nie tylko przez „The National”, ale przede wszystkim przez odwiedzających gości. Jak dotąd, jak podało Ministerstwo Rozwoju i Technologii, odwiedziło go ponad trzysta tysięcy odwiedzających z całego świata.

Polski Pawilon ma inspirować i dzielić się ze światem wieloma rozwiązaniami dla świadomej, zrównoważonej przyszłości. Jego sercem jest wyjątkowy stół – nowoczesna instalacja i dzieło sztuki w jednym. Sensoryczny i interaktywny, stworzony jest z materiałów, które są charakterystyczne dla Polski. Jest zatem polska miedź jesion, szkło, fragmenty ceramiki z Bolesławca i stal używana przy konstrukcji cenionych na całym świecie polskich jachtów. Poszczególne elementy stołu przedstawiają krainy geograficzne Polski.

Stół – miejsce spotkań i przedmiot, który uosabia w polskiej kulturze gościnność – zaprasza gości pawilonu do spotkania z tym, co polskie. Kluczem tej opowieści jest hasło „Kreatywność inspirowana naturą”. „Polski Stół” zaprasza i inspiruje, ale też angażuje naszych gości. Słowa, które wypowiadają przy “Polskim Stole”, a właściwie fale dźwiękowe z tych słów, są przekształcane w impuls świetlny. Tworzy on na ścianach pawilonu artystyczne animacje. Żywy obraz Polski.