Zgrani z naturą!

Zgrani_z_natura_Dzien_Ziemi_2013_plakat19 i 20 kwietnia sieć sklepów Biedronka i Kompania Piwowarska organizują ogólnopolską akcję ekologiczną Zgrani z naturą. Partnerują im Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz organizacja odzysku REKOPOL. Tym razem symboliczną okazją do zbierania surowców wtórnych i rozdawania ekotoreb będzie Dzień Ziemi. Podczas ubiegłorocznej edycji akcji udało się zgromadzić ponad 10 ton odpadów.

W piątek i sobotę (19-20.04.br.) przed wybranymi sklepami Biedronka w 12 polskich miastach pojawią się namioty z logiem akcji Zgrani z naturą oraz specjalne kontenery na surowce wtórne. Każdy, kto między godz. 10.00 a 18.00 przeniesie 5 szklanych lub aluminiowych opakowań, otrzyma w zamian torbę przyjazną środowisku i będzie mógł dowiedzieć się, jak można pomóc przyrodzie, segregując odpady. W akcji biorą udział punkty w Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Tychach, Lublinie, Płocku, Włocławku, Kędzierzynie-Koźlu, Słupsku, Olsztynie, Tyczynie i Toruniu.

Klientom niektórych z wymienionych sklepów akcja jest dobrze znana, bowiem to już kolejna jej edycja. Poprzednia odbyła się w październiku 2012 r. i objęła swoim zasięgiem czternaście miast. Wówczas w zbiórce wzięło udział kilka tysięcy osób, którym rozdano 10 tysięcy toreb. Dzięki temu zebrano ponad 10 000 kg szkła i 300 kg aluminium.

– Tak duża firma jak nasza wywiera ogromny wpływ na środowisko naturalne. Mając świadomość tej odpowiedzialności, nie tylko sami dbamy o środowisko, ale zachęcamy także wszystkich do proekologicznych zachowań. Przekonujemy naszych Klientów, że każdy z nas może wpłynąć na kształt natury w przyszłości, segregując odpady, ograniczając zużycie wody i prądu, a także korzystając z wielorazowych toreb. Edukacja ekologiczna jest bardzo ważnym elementem strategii naszej firmy – mówi Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Kontroli Jakości i Ochrony Środowiska Jeronimo Martins Polska S.A.

Akcja Zgrani z naturą odbędzie się na terenie poniższych sklepów sieci Biedronka:
Poznań ul. Stare Żegrze 15
Tychy ul. Kopernika 28
Białystok ul. Radzymińska 12
Warszawa ul. Warszawska 42
Lublin ul. Magnoliowa 1
Płock ul. Gwardii Ludowej 244
Włocławek ul. Jana Pawła II 8
Kędzierzyn-Koźle ul. Piastowska
Słupsk ul. Szafranka 2
Olsztyn ul. Bartąska 1
Tyczyn ul. Orkana 2A
Toruń ul. Turystyczna 95

Informacje o akcji są dostępne na materiałach promocyjnych w wybranych sklepach sieci Biedronka i na stronach organizatorów www.kp.pl oraz www.biedronka.pl.