Wolontariusze z HP przygotowują kiermasz bożonarodzeniowy

Pracownicy HP intensywnie angażują się w organizację tegorocznych kiermaszy bożonarodzeniowych. Przygotowania są na już na ukończeniu, ponieważ targi właśnie ruszają. Wolontariusze pracują zespołowo – jedni upiekli ciasta, inni własnoręcznie wykonali kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Kolejne grupy zajęły się sprawami logistycznymi – urządziły wnętrza pomieszczeń, w których ustawione są świąteczne stoiska, przygotowały dekoracje, muzykę i oświetlenie oraz stanowisko do wspólnej fotografii ze „Świętym Mikołajem”.

W tegorocznej edycji świątecznego kiermaszu razem z HP biorą udział Wrocławskie Centrum Opieki, Wychowania i Adopcji; Ogniska Wychowawcze Stowarzyszenia Iskierka; Zespół Szkół Specjalnych w Żarach; Fundacja Jagoda; Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaszkotlu; Fundacja Mam Marzenie oraz Fundacja Tobiaszki Wrocławskie. Wszystkie te organizacje wystawią do sprzedaży prace przygotowane przez swoich podopiecznych. Środki finansowe zebrane ze sprzedaży świątecznych niespodzianek zostaną przekazane potrzebującym, którzy znajdują się pod opieką zaangażowanych w kiermasz instytucji pomocowych.

 – Organizacja tego typu świątecznych kiermaszy jest w naszym Centrum tradycją. W ubiegłym roku udało nam się zebrać na realizację celów statutowych naszych partnerów z organizacji pozarządowych ponad 10 tysięcy złotych. Dla jednych to dużo, dla innych mało, ale nas cieszy szczególnie to, że zawsze sprzedajemy przedmioty wykonane przez nas samych i podopiecznych zaprzyjaźnionych fundacji – komentuje Hania  Adamczyk, koordynator akcji wolontariackich w Globalnym Centrum Biznesowym HP we Wrocławiu – Aktywny udział w takim projekcie, znacząco zmienia perspektywę, z której postrzegamy problemy społeczne oraz własnego pracodawcę. Firma nie jest już wyłącznie miejscem pracy zarobkowej, ale staje się również terenem realizacji osobistych celów, czerpania satysfakcji z niesienia pomocy i możliwości bycia użytecznym dla innych. Wolontariat to także obszar, w którym ujawniają się cechy naszych pracowników, które nie zawsze mają szansę być zauważone na co dzień, na przykład kreatywność, zdolności organizacyjne czy umiejętności zarządzania zespołem. Wolontariat to nie tylko szkoła otwartości i tolerancji, ale również świetna nauka pracy w grupie, współdziałania, dobrej komunikacji i zarządzania projektem – dodaje Hania Adamczyk.