100 000 kubków mleka dla potrzebujących dzieci!

Dzięki akcji „Podaruj dziecku 2 kubki mleka” na fanpage’u marki Bebiko Junior do dzieci z 10 gmin  trafiło 100 000 kubków mleka. Wśród obdarowanych znalazły się dzieci z gmin Reszel, Burzenin, Gorzków, Kętrzyn, Piecki, Głuchów, Cekcyn, Barciany, Strawczyn i Szypliszki. Akcję zorganizowano wspólnie z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

Dzięki specjalnej aplikacji na Facebooku internauci mogli przekazać potrzebującym dzieciom objętym programem „Od serca dla dziecka” 2 kubki mleka Bebiko Junior, a tym samym wesprzeć ich prawidłowy rozwój. W zakończonej w listopadzie akcji „Podaruj dziecku 2 kubki mleka” wzięło udział ponad 20 000 internautów. Łącznie w jej ramach przekazano 100 000 kubków mleka dla 632 dzieci z rodzin objętych wsparciem GOPS w 10 gminach, w których odbywają się spotkania Grup Zabawowych w ramach programu „Od serca dla dziecka”.

Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń i witaminę D, eksperci zalecają  podawanie dzieciom w wieku 1-3 lat 3 porcji produktów mlecznych dziennie, w tym m.in. 2 kubków mleka. Tymczasem z danych Instytutu Matki i Dziecka oraz Fundacji NUTRICIA opublikowanych w 2011 roku wynika, że dieta aż 80% dzieci w wieku 13-36 miesięcy jest zbyt uboga w wapń i witaminę D . Potrzebę podniesienia wiedzy rodziców na temat tych dwóch składników potwierdziły też wyniki badania świadomości mam zrealizowane przez markę Bebiko Junior w 2013 roku . Wykazały one, że prawie połowa spośród badanych mam nie słyszała o aktualnych zaleceniach żywieniowych dotyczących witaminy D i wapnia w diecie najmłodszych.

Akcja „Podaruj dziecku 2 kubki mleka” powstała w ramach programu „Od serca dla dziecka” realizowanego przez Fundację Komeńskiego wspólnie z NUTRICIA Polska. Celem programu jest  przede wszystkim zwiększenie szans rozwojowych małych dzieci ze szczególnym uwzględnieniem dzieci mieszkających na terenach wiejskich przez stworzenie różnorodnych możliwości opieki i edukacji. Organizatorzy zwiększają też świadomość znaczenia wczesnej edukacji małych dzieci. W ramach programu powstało już 80 Grup Zabawowych, w ramach których odbywają się zajęcia i warsztaty edukacyjne dla najmłodszych i ich opiekunów.