Trening z Mistrzem

Radosław Kawęcki, mistrz świata, Europy i finalista olimpiady w Londynie, utalentowany młody pływak, ciężko pracuje na kolejne sukcesy. KGHM, od lat wspierający jego karierę, zaprasza na spotkania ze sportowcem w szkołach w Lubinie i Głogowie.

KGHM jako firma społecznie odpowiedzialna dba o rozwój regionu i jego mieszkańców. Wiarygodnym świadectwem odpowiedzialności spółki za otoczenie  jest szereg działań prospołecznych podejmowanych w wielu obszarach życia regionu – w tym w obszarze sportu. KGHM angażuje się w rozwój regionalnych talentów. W działaniach sportowych wspiera Radosława Kawęckiego a także tenisistów – Łukasza Kubota i Michała Przysiężnego.

Radosław Kawęcki urodził się 16 sierpnia 1991 r. w Głogowie, wyczynowo pływaniem zajmuje się od 10 roku życia. Pływa stylem grzbietowym, jego koronny dystans to 200 metrów.  Największe sukcesy zaczął odnosić w 2008 roku, kiedy wywalczył  w Monterrey brązowy medal mistrzostw świata juniorów. Rok później został mistrzem Europy juniorów w Pradze. W tym samym roku na mistrzostwach świata seniorów w Rzymie, mając niespełna 18 lat, awansował do finału, w którym zajął siódme miejsce. Kilka miesięcy później był już wicemistrzem Europy na krótkim basenie. Talent Kawęckiego eksplodował w 2011 roku. Był wielką gwiazdą mistrzostw Europy na krótkim basenie, które odbywały się w Szczecinie. Wywalczył tam złote medale na 100 i 200 m w stylu grzbietowym. Jest mistrzem świata na basenie 25-metrowym na dystansie 200 m (Stambuł 2012) i  mistrzem Europy na basenie 50-metrowym na tym  dystansie  (Debreczyn 2012). W finale olimpiady w Londynie (2012) zajął 4. miejsce. W tym roku wywalczył tytuł wicemistrza świata na basenie 50-metrowym (Barcelona 2013). Jego aktualny klub: KS Korner Zielona Góra. Jest reprezentantem polskiej kadry pływackiej, trenerem jest Jacek Miciul.

26 listopada KGHM zaprasza na godzinę 10.45 do Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie, przy ul. Sybiraków 11 a  27 listopada także na 10.45 do Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, przy ul. Andromedy 62.

Po krótkim briefingu prasowym mistrz spotka się z grupą uczniów, opowie o swojej drodze do najwyższych stopni na podium oraz o przygodzie, jaką jest dla niego pływanie. Kolejnym etapem spotkania będą zajęcia na pływalni z grupą uczniów przy udziale szkolnych trenerów.