PZU nadal „Liderem Filantropii”

Grupa PZU zdobyła główną nagrodę w VI edycji konkursu „Liderzy Filantropii” w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne. To drugie z rzędu zwycięstwo PZU w tym konkursie. PZU zajął pierwsze miejsce z rekordową kwotą darowizn w wysokości ponad 65 mln zł. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu przekazali na cele społeczne łącznie kwotę ponad 130 mln zł.

Statuetkę podczas gali finałowej,  odebrał Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA. Wziął tez udział w debacie „Po co liderom filantropia?”.

Podczas debaty Prezes PZU mówił o tym, dlaczego i w jaki sposób PZU angażuje się w działalność CSR. Główna nagroda w konkursie organizowanym przez Forum Darczyńców to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Jesteśmy jedną z największych instytucji finansowych w Polsce i ubezpieczeniowych w Europie. Ale stoi za nami także 200 lat działalności. Dlatego właśnie na nas spoczywa szczególna odpowiedzialność za wspieranie dziedzictwa narodowego, polskiej kultury i sztuki. Staramy się sprostać tym oczekiwaniom – mówił Andrzej Klesyk.

Więcej: forumdarczyncow.pl