Polacy w półfinale Ericsson Application Awards 2014

Polski zespół SmartTM Team awansował do półfinału globalnego konkursu Ericsson Application Awards 2014 i powalczy o zwycięstwo w kategorii Firma. W corocznym konkursie dla deweloperów aplikacji mogą brać udział studenci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Nagroda główna w każdej kategorii to 25 tysięcy euro.

Na EAA 2014 nadesłano rekordową liczbę 300 zgłoszeń. Tematem tegorocznej edycji konkursu – były aplikacje ułatwiające pracę – ‘Apps for Working Life’. Polski Zespół SmartTM Team z liderem w osobie Marka Kuleszy zgłosił projekt SmartTM – aplikację opartą o Evernote, zwiększającą produktywność osób realizujących wiele projektów.

Jak informują autorzy aplikacji w konkursowym zgłoszeniu: “SmartTM pozwala zarządzać wszystkimi danymi w Evernote (w tym tagami, folderami, etc.) i wykorzystywać je do tworzenia zadać zgodnie z metodologią Getting Things Done® w intuicyjny, szybki, inteligentny sposób. SmartTM bezproblemowo synchronizuje się z kontem Evernote.”

Konkurs organizowany przez firmę Ericsson właśnie wkracza w fazę półfinałową. 24 kwietnia ogłoszeni zostaną finaliści konkursu (dwóch w każdej kategorii), którzy zostaną zaproszeni na ceremonię finałową.

Idea konkursu Ericsson Application Awards współgra z wizją firmy Ericsson dotyczącą społeczeństwa sieciowego, w którym technologie teleinformatyczne zmianiają sposób naszego funkcjonowania, m.in. w pracy.

Nominowani w kategorii Student:

Bhangra (Niemcy), BloodStore (Indie), App Slasher (Bangladesz), Infinify (Finlandia), WorkMode (RPA)

Nominowani w kategorii Firma:

SmartTM Team (Polska), Contractor’s AID (USA), Farmarket (Macedonia), SOP (Nigeria), Therapy Box (Wielka Brytania)