Wiosenne Ekoprzebudzenie – sadzonki za odpady w STENA EkoStacji

W duchu wiosennego pobudzenia i w przypływie energii, STENA EkoStacja i IKEA Targówek zapraszają 12 kwietnia, w godz. od 11.00 do 16.00 do wspólnego świętowania z okazji Dnia Ziemi. Każdy, kto tego dnia przyniesie na ul. Chełmżyńską 180 surowce: plastik, makulaturę i metal, a także elektroodpady, w zamian otrzyma nasiona i sadzonki wiosennych roślin wg cennika. Wśród atrakcji przewidziano spotkania z ekspertami od sortowania, kącik kawowy, a także ekoaktywności dla najmłodszych, m.in. gry sprawnościowe, konkurs wiedzy ekologicznej i zajęcia plastyczne. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Ząbki.

Zaaferowani wiosennymi porządkami, pamiętajmy o ekoefektywności! Zamiast wyrzucać cenne odpady na śmietnik, oddaj je do STENA EkoStacji w sobotę 12 kwietnia br., w godz. 11.00 – 16.00 i zrób prezent Matce Ziemi z okazji jej święta. Plastik, w tym butelki PET, metal, makulatura i elektroodpady to cenne surowce, które nadają się do przetworzenia i ponownego wykorzystania, dlatego w zamian za posegregowane odpady rozdajemy nasiona i sadzonki wiosennych roślin według ustalonego cennika!

Ex ovo… czyli ekologia też zaczyna się od jajka!

Obchody Dnia Ziemi w STENA EkoStacji to prawdziwe święto wiosny, pełne atrakcji. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w grach sprawnościowych – ekokręglach i sortowaniu odpadów na czas, popisania się zręcznością i sprytem w grze komputerowej Recycle Drop oraz zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu ekologii i poprawnej segregacji. Każdy mały zwycięzca otrzyma oczywiście ekoniespodziankę. W ramach plastycznych aktywności o wielkanocnym charakterze, zachęcamy zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców do puszczenia wodzy fantazji i niecodziennego udekorowania dużego modelu pisanki – za pomocą drobnych odpadów, ścinków materiału czy też z użyciem tradycyjnych farb. Dobra zabawa gwarantowana! A jeżeli ktoś chce powtórzyć wiedzę przed wydarzeniem, zachęcamy do pobrania e-booka „Jak sortować, żeby nie zwariować” ze strony: http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/

Ekoatrakcji nigdy dość!

STENA EkoStacja to wyjątkowe miejsce m.in. ze względu na Showroom przygotowany wspólnie z IKEA Targówek, w którym można obejrzeć wystawę edukacyjną nt. recyklingu oraz zobaczyć jak tworząc ekownętrza, żyć w zgodzie z najnowszymi trendami i naturą. Propagując ideę zrównoważonego życia w domu, IKEA pragnie pokazać, że ekologia to przede wszystkim małe zmiany w codziennych czynnościach, które przynoszą duże efekty. Dzień Ziemi to także doskonała okazja, by zwiedzić stację recyklingu z ekoprzewodnikami i zadać im nurtujące pytania, dotyczące nowych regulacji ustawowych, zasad sortowania, czy też fascynujących możliwości, jakie daje przetwarzanie odpadów – eksperci Stena Recycling będą do dyspozycji przez cały czas trwania eventu. Na posilenie i uzupełnienie energii odwiedzających gwarantujemy także stawiającą na nogi słodką szwedzką przekąskę, a o podsumowanie ekowrażeń poprosimy w pamiątkowej księdze EkoStacji.

Inspirowanie do ekodziałania, symbolicznie wyrażone w haśle tegorocznej edycji obchodów Dnia Ziemi to jedno z podstawowych założeń STENA EkoStacji. Cieszymy się, że od ponad 1,5 roku z powodzeniem udaje nam się je realizować. Kolejne inicjatywy na terenie stacji recyklingu przyciągają coraz więcej warszawiaków i mieszkańców okolicznych gmin. 12 kwietnia to doskonały moment, by przy okazji wiosennych porządków pozbyć się odpadów w najlepszy możliwy sposób, zgodny z ekozasadami, a także szansa, by w miłej atmosferze i poprzez zabawę zagłębić się w fascynujący świat recyklingu.” – komentuje Anna Nowakowska ze Stena Recycling.

 

 

Zaaferowani wiosennymi porządkami, pamiętajmy o ekoefektywności! Zamiast wyrzucać cenne odpady na śmietnik, oddaj je do STENA EkoStacji w sobotę 12 kwietnia br., w godz. 11.00 – 16.00 i zrób prezent Matce Ziemi z okazji jej święta. Plastik, w tym butelki PET, metal, makulatura i elektroodpady to cenne surowce, które nadają się do przetworzenia i ponownego wykorzystania, dlatego w zamian za posegregowane odpady rozdajemy nasiona i sadzonki wiosennych roślin według ustalonego cennika!

 

Ex ovo… czyli ekologia też zaczyna się od jajka!

Obchody Dnia Ziemi w STENA EkoStacji to prawdziwe święto wiosny, pełne atrakcji. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w grach sprawnościowych – ekokręglach i sortowaniu odpadów na czas, popisania się zręcznością i sprytem w grze komputerowej Recycle Drop oraz zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu ekologii i poprawnej segregacji. Każdy mały zwycięzca otrzyma oczywiście ekoniespodziankę. W ramach plastycznych aktywności o wielkanocnym charakterze, zachęcamy zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców do puszczenia wodzy fantazji i niecodziennego udekorowania dużego modelu pisanki – za pomocą drobnych odpadów, ścinków materiału czy też z użyciem tradycyjnych farb. Dobra zabawa gwarantowana! A jeżeli ktoś chce powtórzyć wiedzę przed wydarzeniem, zachęcamy do pobrania e-booka „Jak sortować, żeby nie zwariować” ze strony: http://stenaekostacja.pl/e-book-jak-sortowac-zeby-nie-zwariowac/ lub http://czterykaty.pl/czterykaty/0,136087.html.

 

 

 

Ekoatrakcji nigdy dość!

STENA EkoStacja to wyjątkowe miejsce m.in. ze względu na Showroom przygotowany wspólnie z IKEA Targówek, w którym można obejrzeć wystawę edukacyjną nt. recyklingu oraz zobaczyć jak tworząc ekownętrza, żyć w zgodzie z najnowszymi trendami i naturą. Propagując ideę zrównoważonego życia w domu, IKEA pragnie pokazać, że ekologia to przede wszystkim małe zmiany w codziennych czynnościach, które przynoszą duże efekty. Dzień Ziemi to także doskonała okazja, by zwiedzić stację recyklingu z ekoprzewodnikami i zadać im nurtujące pytania, dotyczące nowych regulacji ustawowych, zasad sortowania, czy też fascynujących możliwości, jakie daje przetwarzanie odpadów – eksperci Stena Recycling będą do dyspozycji przez cały czas trwania eventu. Na posilenie i uzupełnienie energii odwiedzających gwarantujemy także stawiającą na nogi słodką szwedzką przekąskę, a o podsumowanie ekowrażeń poprosimy w pamiątkowej księdze EkoStacji.

 

„Inspirowanie do ekodziałania, symbolicznie wyrażone w haśle tegorocznej edycji obchodów Dnia Ziemi to jedno z podstawowych założeń STENA EkoStacji. Cieszymy się, że od ponad 1,5 roku z powodzeniem udaje nam się je realizować. Kolejne inicjatywy na terenie stacji recyklingu przyciągają coraz więcej warszawiaków i mieszkańców okolicznych gmin. 12 kwietnia to doskonały moment, by przy okazji wiosennych porządków pozbyć się odpadów w najlepszy możliwy sposób, zgodny z ekozasadami, a także szansa, by w miłej atmosferze i poprzez zabawę zagłębić się w fascynujący świat recyklingu.” – komentuje Anna Nowakowska ze Stena Recycling.