PKO Bank Polski sponsorem generalnym 13.Cracovia Maraton

Pod hasłem „z historią w tle” 18 maja br. o godzinie 9.00 trasą po najpiękniejszej, zabytkowej części Krakowa wystartuje 13. Cracovia Maraton. Wśród nich nie zabraknie bankowych biegaczy. Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie akcja charytatywna. PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy Razem” po raz drugi został głównym sponsorem Maratonu.

cracovia_maratonCracovia Maraton to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Do pokonania dystansu 42 km 195 m do tej pory zgłosiło się ponad 8 tys. uczestników. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się na Rynku Głównym. Zawodnicy pobiegną w kierunku krakowskich Błoni, następnie Mostem Dębnickim do Ronda Grunwaldzkiego, potem w kierunku Kładki im. Ojca L. Bernatka przez Most Kotlarski, a następnie wzdłuż Wisły w kierunku Wawelu z metą na Rynku Głównym. Do pokonania są dwie pętle trasy.

W Cracovia Maraton PKO Bank Polski zaangażowany jest nie tylko jako główny sponsor. W zawodach weźmie udział grupa pracowników Banku z sekcji biegowej zrzeszającej ponad 290 osób w całej Polsce. Bankowi biegacze podczas krakowskiej imprezy biegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku. Będą wspierać zbiórkę pieniędzy na rzecz dziewięcioletniego Jasia, który urodził się z wadą serca. Przeszedł już wiele operacji i aby mógł prawidłowo rozwijać się, musi poddać się kolejnej. Do akcji może dołączyć każdy uczestnik maratonu. Jeśli dla chłopca pobiegnie co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jego leczenie. Deklaracje z napisem „Biegnę dla Jasia” będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 8.00 do 8.45 w namiocie PKO Banku Polskiego zlokalizowanym na Rynku Głównym w okolicach startu, a także podczas targów EXPO na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (stadion Wisły) przy ul. Reymonta 22, na stoisku PKO Banku Polskiego w godzinach 12.00 – 20.00 (16 maja) i 10.00 – 20.00 (17 maja).

Po raz pierwszy Cracovia Maraton można śledzić „na żywo” dzięki transmisji w Internecie i przez 6 godzin oglądać rywalizację maratończyków. Dodatkową widownię zapewni telebim znajdujący się na Rynku Głównym – w miasteczku imprezy, zlokalizowanym w okolicy linii startu i mety 13. Cracovia Maraton. Wszyscy ci, którzy nie zmierzą się z królewskim dystansem, będą mogli kibicować w specjalnej strefie PKO Banku Polskiego zlokalizowanej na Bulwarze Czerwieńskim na wysokości ul. Podzamcze, gdzie zarówno dla dzieci jak i dorosłych czekają liczne atrakcje.

– Cieszę, że PKO Bank Polski kolejny raz sponsoruje krakowski maraton, który poza aspektem ściśle sportowym ma charakter wydarzenia przełamującego bariery. Zyskał przydomek Maratonu Równych Szans, gdyż to właśnie tutaj co roku na starcie spotyka się najliczniejsza grupa zawodników niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że i w tym roku liczba uczestników będzie imponująca – mówi Jacek Piechota, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Krakowie.

Krakowski maraton organizowany jest od 2002 roku. W pierwszych zawodach wzięło udział jedynie 900 osób. 10 lat później w jubileuszowej edycji na starcie stanęło już 3,4 tys. biegaczy. Na tegoroczny maraton zapisało się już ponad 8 tys. osób. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy – tylko w ubiegłym roku wystartowało ponad 450 zawodników z 43 krajów.

PKO Bank Polski obejmuje swoim patronatem inne duże imprezy biegowe, takie jak Poznań Maraton czy Maraton Wrocławski. W tym roku Bank został sponsorem generalnym Silesia Marathon, który odbędzie się w październiku br. W organizowanych akcjach charytatywnych od 2013 roku wzięło udział ponad 5,6 tys. osób, a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie ponad 530 tys. zł.