Mars Inc. doceniony za CSR

marsMars Inc. otrzymał tytuł Najlepszej Prywatnej Firmy w plebiscycie Responsible Business Awards 2013, organizowanym przez magazyn Ethical Corporation. Ethical Corporation jest międzynarodowym magazynem koncentrującym się na tematyce związanej z prowadzeniem globalnego biznesu w sposób etyczny, a także na analizie, w jakim stopniu działalność dużych firm odpowiada na wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem.  

Responsible Business Awards to nagrody przyznawane przez Ethical Corporation, które wyrażają uznanie dla firm prowadzących biznes w sposób odpowiedzialny oraz wyróżniają światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie Najlepsza Prywatna Firma otrzymują firmy, które wykazały największe zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Przyjmując nagrodę w imieniu firmy Mars, Barry Parkin, Globalny Dyrektor ds. Zakupów i i Zrównoważonego Rozwoju w Mars Inc. (chief sustainability officer), powiedział: “Niezwykle cieszymy się z otrzymania tej nagrody, przyznawanej przez Ethical Corporation. Mamy silne poczucie, iż spoczywa na nas odpowiedzialność, by pomagać w rozwiązaniu problemów, wspólnych dla naszego biznesu i społeczeństwa. Jako prywatna, rodzinna firma, mamy możliwość prowadzenia długoterminowych działań oraz inwestycji, mających na celu tworzenie trwałych i wzajemnych korzyści dla wszystkich interesariuszy. Jesteśmy dumni z wpływu i postępu jaki poczyniliśmy w tej dziedzinie, choć wiemy, że przed nami jest wciąż wiele do zrobienia.”

Mars Inc. zyskał szczególnie uznanie zarówno za program Zrównoważony Rozwój w Jednym Pokoleniu, jak i wiodącą rolę firmy w działaniach na rzecz zrównoważonej produkcji kakao w całym sektorze:

• Inicjatywa na rzecz Zrównoważonej Produkcji Kakao to program, który ma na celu umożliwienie rolnikom prowadzenia zrównoważonej produkcji, zwiększając dochody oraz zabezpieczając środki do życia dla przyszłych rolników i tym samym, zapewniając przyszłe dostawy kakao.

• Postępy Mars w ramach programu Zrównoważony Rozwój w Jednym Pokoleniu, zakładającego eliminację wykorzystania energii pochodzącej z paliw kopalnych oraz emisji gazów cieplarnianych, a także zminimalizowanie wpływu na jakość wody i jej dostępność oraz złagodzenie wpływu odpadów do 2040 roku.

• Znaczenie analizy i opisania genomu kakao oraz działań prowadzonych przez Mars wspólnie z African Orphan Crops Consortium (AOCC).

Skład jury, które doceniło osiągnięcia Mars, był zróżnicowany, podobnie jak sama dziedzina działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, podejmowanych przez firmy. W jury zasiedli m.in. przedstawiciele organizacji Greenpeace, tygodnika The Economist, firm Marks & Spencer oraz Jaguar Land Rover. Rywalizując o nagrodę dla Najlepszej Prywatnej Firmy, Mars pokonał poważną konkurencję, m.in. takie firmy jak: Tetra Pak, SC Johnson, Alliance Boots, National Commercial Bank oraz New Balance.

Więcej informacji: www.mars.com