Śnieżka buduje kolorowe boiska

sniezka3Główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” wygrali uczniowie z podwęgorzewskich Pereł. Już we wrześniu na terenie ich szkoły zostanie wybudowane wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Celem cyklicznej kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu. Aby jednak dzieci miały odpowiednie warunki do uprawiania sportu potrzebne są obiekty sportowe. Dzięki kampanii Śnieżki co roku szkoły podstawowe z małych miejscowości z całej Polski mają szansę wygrać profesjonalne boisko.

W siódmej edycji kampanii wzięły udział 133 szkoły, które stworzyły swoje profile na stronie konkursowej www.koloroweboiska.pl, zamieszczając tam opis szkoły oraz zdjęcia pracy plastycznej prezentującej boisko o jakim marzą uczniowie. W pierwszym etapie konkursu, trwającym od 23 maja do 23 czerwca, na stronie konkursowej odbyło się głosowanie internautów. Wyłonili oni dziesięć prac konkursowych, które weszły do I etapu konkursu. Spośród nich jury wybrało zwycięzcę oraz zdobywców II i III nagrody. Członkowie jury dokonali wyboru biorąc po uwagę kreatywność, wykorzystanie nowatorskich form, estetykę wykonania oraz walory artystyczne prac konkursowych.

Wiele prac zasługiwało na nagrodę główną, ale najlepszą okazała się praca uczniów z Pereł. Szkoła była o włos od zwycięstwa podczas ubiegłorocznej kampanii, ale wówczas nagroda główna została przyznana szkole w Juchnowcu Górnym. Uczniowie jednak nie zrezygnowali z walki o boisko dla swojej szkoły i w tym roku ponownie przygotowali pomysłową pracę prezentującą mecz piłkarski rozgrywany przez „Szkolną Pierwszą Ligę”. W jej skład wchodzą ogromnych rozmiarów zawodnicy wykonani z siana.

Piłkarze mają ponad 3 metry wysokości, a ich buty 75 centymetrów. Uczniowie wykonali trybuny, kibiców oraz przygotowali transparenty zagrzewające zawodników do walki.

W nagrodę szkoła otrzyma ogrodzone boisko o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Boisko wykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych. Oficjalne otwarcie boiska odbędzie się już we wrześniu.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (woj. mazowieckie), która przygotowała wieloelementową pracę prezentującą wykonane z tkanin boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, plażową, siatkówkę, unihokeja oraz tenisa ziemnego. Nagrodą są bramki, zestaw do unihokeja, stół do tenisa, komplet piłek oraz strojów piłkarskich, a także farby Śnieżka. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół w Augustowie (woj. podlaskie) za przygotowanie makiety boiska. Szkoła zostanie nagrodzona zestawem do unihokeja, kompletem piłek, stołem do tenisa oraz farbami Śnieżka.

Pozostałych siedem szkół zostanie nagrodzonych farbami Śnieżka przeznaczonymi na remont szkoły.

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Więcej informacji oraz zdjęć można odnaleźć na www.koloroweboiska.pl

Źródło: Śnieżka.