Air Products na liście 100 Best Corporate Citizens magazynu CR Magazine

Firma Air Products po raz kolejny została wyróżniona za aktywne działania i wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju przez Corporate Responsibility Magazine (CR Magazine). Magazyn zaliczył Air Products do grona 100 Best Corporate Citizens (najlepszych obywateli korporacyjnych) w 2014 roku.

 

air_products100 firm – liderów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – wybieranych jest spośród spółek o wysokiej kapitalizacji widniejących na liście Russell 1000® Index, w oparciu o powszechnie dostępne informacje w obszarach: środowisko, zmiany klimatyczne, relacje pracownicze, prawa człowieka, ład korporacyjny, finanse i dobroczynność. Dane do rankingu udostępnia firma IW Financial działająca w obszarach socjalnym, środowiska i ładu korporacyjnego, podczas gdy metodologię nadzorują członkowie stowarzyszenia Corporate Responsibility Officers Association.

Odnosząc się do tego prestiżowego wyróżnienia John McGlade, prezes i dyrektor generalny Air Products powiedział: „Najważniejszym celem Air Products jest to, aby firma stawała się coraz bardziej wydajna, zużywała mniej energii oraz rozwijała się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny znaleźliśmy się na liście 100 Best Corporate Citizens. To wyróżnienie jest uznaniem dla naszych osiągnieć w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz troski o ludzi i setki lokalnych społeczności, wśród których prowadzimy działalność na całym świecie. Doceniono również, że Air Products pomaga klientom sprostać wyzwaniom środowiskowym”.

Air Products jest dostawcą gazów technicznych i specjalnych dla ponad 30 gałęzi przemysłu, a także surowców, urządzeń i technologii, które wspomagają wzrost wydajności, oszczędność energii, jakość produktów oraz osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska. Odpowiadając na światowe trendy w energetyce, ochronie środowiska i na rynkach wschodzących, Air Products konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera. Firma rozwija technologie wodorowe tworząc „czyste” alternatywy dla paliw ropopochodnych, opracowuje technologie tlenowe poprawiające efektywność spalania, unowocześnia urządzenia do produkcji czystszej energii i tworzy wysoko specjalistyczne surowce do produkcji urządzeń elektronicznych. Osiągnięcia te znacznie ograniczają wpływ przemysłu na środowisko naturalne.

W Polsce firma Air Products od dawna aktywnie działa na rzecz lokalnych społeczności w miejscowościach gdzie mieszczą się zakłady produkcyjne firmy. Air Products wsparło m.in. Szkołę Podstawową nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu, remontując jej zewnętrzne obiekty sportowe zniszczone przez powódź. Firma jest jednym z mecenasów kultury w tym mieście, współsponsoruje także drużynę siatkarską ZAKSA. Od 2012 roku Air Products wdraża w Kędzierzynie-Koźlu i Siewierzu program „Ambasador Nauki”, którego celem jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych naukami ścisłymi: chemią, fizyką i przyrodą, aby zainspirować ich do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. Do tej pory w programie wzięło udział ponad 1200 uczniów. Program „Ambasador Nauki” został wdrożony przez firmę Air Products także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.