Dzień Różnorodności już 23 maja!

Skuteczne zarządzanie różnorodnością to jedno z wyzwań stojących przed menedżerami. Właśnie to zagadnienie przybliży Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizując 23 maja pierwszy, ogólnopolski Dzień Różnorodności. Gościem specjalnym wydarzenia będzie międzynarodowy ekspert zarządzania różnorodnością w firmach dr Ian Dodds.

DzienRoznorodnosci_logo-maleOgólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności, którego celem jest promocja zarządzania różnorodnością w biznesie. Na uczestników wydarzenia czeka m.in. seminarium „Zarządzanie różnorodnością krok po kroku”, autobusowa wycieczka „Po Warszawie różnorodnej” z Sylwią Chutnik w roli przewodniczki oraz warsztaty „Jak być ambasadorem równości w miejscu pracy?”.

Gościem specjalnym tegorocznych obchodów Dnia Różnorodności będzie dr Ian Dodds, międzynarodowy ekspert zarządzania różnorodnością. – Zarządzanie różnorodnością wymaga budowania kultury włączającej, która obejmuje różnorodność wszystkich interesariuszy danej organizacji. Mówiąc o tym, mam tu na myśli podjęcie strategicznego i długofalowego wysiłku budowania takiej kultury, w której wszyscy, bez względu na istniejące między nimi różnice, będą mieli poczucie, że są cenieni i szanowani, wykonują pracę jak najlepiej potrafią, się ich słucha i są słyszani, dostrzega się ich indywidualne talenty i pomaga się im je rozwijać w związku z ich aktualną i przyszłą pracą – komentuje dr Ian Dodds (link do wywiadu z dr Ianem Doddsem).

Jak podkreśla Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Dzień Różnorodności to doskonała okazja do spotkania w gronie osób dążących do tych samych celów, a także zdobycia wiedzy i nowych umiejętności potrzebnych przy wdrażaniu polityki różnorodności w biznesie: – Gorąco zachęcam do udziału w pierwszych, ogólnopolskich obchodach Dnia Różnorodności. Nietypowa i angażująca formuła spotkania oraz najwyższej klasy eksperci i ekspertki gwarantują solidną porcję wiedzy z zakresu różnorodności w miejscu pracy. Do udziału szczególnie namawiam menedżerów i menedżerki ds. HR – mówi Mirella Panek-Owsiańska.

Karta Różnorodności jest projektem międzynarodowym, wdrożonym już w 12 krajach Unii Europejskiej. Treść polskiej wersji Karty tworzona była w procesie konsultacji z przedstawicielami biznesu, administracji publicznej i organizacji reprezentujących interesy różnych grup społecznych. Kartę może podpisać każdy pracodawca, niezależnie od sektora, branży czy wielkości. W trakcie obchodów Dnia Różnorodności trzy nowe firmy oficjalnie dołączą do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności: Henkel Polska Sp. z o.o., Sephora Polska Sp. z o.o. oraz ArcelorMittal Poland S.A.

W Dniu Różnorodności udział może wziąć każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.kartaroznorodnosci.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, na które Organizatorzy czekają do 20 maja br. lub do wyczerpania miejsc.