Ubezpieczenia dodają radości

W ramach zakończonej akcji „Ubezpieczenia dodają radości” udało się zgromadzić fundusz  176 000 zł na pomoc dzieciom. Środki trafią do 68 lokalnych OPP pracujących z dziećmi.

„Ubezpieczenia dodają radości” to akcja charytatywna organizowana przez BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich, wspieranie ich edukacji, a także pomoc chorym dzieciom  W ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadzone zostały już dwie edycje akcji, którą wspierali klienci kupujący nasze ubezpieczenia w oddziałach Banku Zachodniego WBK. Przykładowo, zakup przez klienta ubezpieczenia mieszkania premiowany był kwotą czterech złotych, które trafiało na specjalny fundusz. W działania zaangażowani byli także pracownicy oddziałów Banku Zachodniego WBK, którzy sami wybierali lokalną OPP, którą chcieli w ramach akcji wspierać.

Cieszę się z bardzo dobrych efektów kolejnej edycji naszej inicjatywy. Od momentu jej rozpoczęcia w 2012 roku udało nam się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 800 000 zł. Chciałbym podziękować naszym klientom, którzy zdecydowali się na kupno ubezpieczeń zasilających fundusz akcji. Dzięki nim wielu potrzebujących otrzyma niezbędne wsparcie – powiedział Paweł Zawisza, wiceprezes zarządu BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń.

Jednym z beneficjentów inicjatywy „Ubezpieczenia dodają radości” jest Fundacja Wrocławskie Hospicjum. Wspiera ona dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym i te, które uległy nieszczęśliwym wypadkom – Bardzo się cieszę, że nie jesteśmy obojętni na los chorych dzieci, szczególnie tych najmniejszych. Nie trzeba przecież wiele wysiłku, aby wspomóc innych. Zamierzamy przeznaczyć uzyskane pieniądze m.in. na rehabilitację oraz opiekę zdrowotną nad około 200 dziećmi i ich rodzinami na Dolnym Śląsku – mówi Beata Hernik-Janiszewska – Wiceprezes Fundacji.