Pomoc nie tylko od święta

Banki Żywności i Tesco zapraszają do udziału w Noworocznej Zbiórce Żywności. Do przekazywania produktów zachęcać będzie klientów specjalna akcja promocyjna Tesco, w której liczne produkty kupimy w ofercie „2 za mniej”. Dzięki temu klienci, robiąc zakupy, mogą niewielkim kosztem podzielić się z osobami potrzebującymi. Noworoczna Zbiórka Żywności to już kolejna wspólna inicjatywa Tesco i Banków Żywności.

Świąteczne Zbiórki Żywności to działanie, w które włącza się większość sieci handlowych
w Polsce i na świecie. Jednak, jak podkreślają eksperci z Federacji Polskich Banków Żywności, miliony osób cały czas czekają na pomoc. W odpowiedzi na tę potrzebę Banki Żywności we współpracy z Tesco Polska organizują Noworoczną Zbiórkę Żywności. Noworoczna Zbiórka Żywności to kolejna akcja, do której mogą włączyć się klienci sieci i poprzez charytatywne zakupy okazać swoje wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują.

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności i nieustanna pomoc potrzebującym to jeden z głównych filarów społecznej działalności Tesco. Z jednej strony chcemy edukować naszych klientów i tym samym walczyć z marnowaniem żywności, z drugiej zaś dążymy do tego, aby nasza pomoc nie była tylko działaniem doraźnym, ale systematycznym wsparciem, które przynosi realne i wymierne korzyści – mówi Czesław Grzesiak, Wiceprezes Zarządu Tesco Polska.

Charytatywne zakupy dla potrzebujących
Noworoczna Zbiórka Żywności trwać będzie od 23 stycznia do 5 lutego we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce, gdzie tuż za linią kas ustawione zostaną specjalnie oznakowane kosze. Klienci będą mogli wkładać do nich artykuły spożywcze, które chcą przekazać potrzebującym. W czasie trwania akcji na klientów sieci Tesco czekają wyjątkowe oferty promocyjne, między innymi niektóre produkty będą dostępne w promocjach „2 w cenie 1” lub „2 za mniej”. Wśród artykułów objętych promocją znaleźć będzie można artykuły spożywcze z długim terminem przydatności m.in. ryż, makaron, produkty w puszce itp. Dzięki tego typu mechanizmom Tesco chce zachęcić swoich klientów do przyłączenia się do Noworocznej Zbiórki Żywności i przekazania promocyjnego produktu potrzebującym. Tym razem do akcji dodatkowo włącza się firma Unilever, która zdecydowała się wesprzeć Banki Żywności kwotą 1% ze sprzedaży wybranych produktów zakupionych podczas Noworocznej Zbiórki Żywności.

Organizatorami Noworocznej Zbiórki Żywności jest Federacja Polskich Banków Żywności we współpracy z Tesco Polska. Podarowana podczas akcji żywność trafi do potrzebujących, m.in. do osób chorych, samotnych, starszych, bezdomnych, dzieci z najuboższych rodzin oraz niepełnosprawnych. Żywność to jedna z najważniejszych potrzeb w każdym domu. W Polsce aż 2,5 miliona Polaków żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Oznacza to, że nie są w stanie zaspokoić  najważniejszych potrzeb pozwalających na godne życie. Często zmuszeni są rezygnować z posiłków. Każdy przekazany podczas zbiórki produkt to realne wsparcie. Zbiórka Żywności to akcja prosta i skuteczna. Każdy może wziąć w niej udział. Zbieramy podstawowe produkty, których koszt to zwykle kilka złotych. Gorąco wszystkich zachęcam do kupienia choćby jednego produktu specjalnie dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. – zachęca do udziału w Noworocznej Zbiórce Żywności Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Program „Tesco. Oszczędzam. Nie marnuję. Przekazuję”.
Noworoczna Zbiórka Żywności to kolejna wspólna inicjatywa Tesco i Banków Żywności. Warto wspomnieć także o projekcie „Tesco. Oszczędzam. Nie marnuję. Przekazuję”. Celem programu jest ograniczanie strat żywności. Pełnowartościowa żywność stanowiąca nadwyżkę, jakiej sklep nie zdąży sprzedać przed upływem terminu przydatności do spożycia jest przekazywana najbardziej potrzebującym.
Po sukcesie Świątecznej Zbiórki Żywności, Banki Żywności i Tesco zdecydowały się na współpracę
w organizacji kolejnej akcji pomocy dla potrzebujących.

Źródło: Tesco