PKO Bank Polski Strategicznym Partnerem XXIV Biegu Konstytucji 3 maja

Tysiące miłośników biegania wystartuje w XXIV Biegu Konstytucji 3 maja zorganizowanym w 223. rocznicę jej uchwalenia. Trzeci raz z rzędu PKO Bank Polski został Partnerem Strategicznym tego wydarzenia. Warszawska impreza wchodzi w skład biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

Trasa biegu wynosi 5 km i została wytyczona Aleją Hopfera, ulicami Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Alejami Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, J. Hoene-Wrońskiego i Rozbrat z metą przy ośrodku Jutrzenka. Impreza biegowa jest elementem warszawskiej triady biegowej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć” w skład której wchodzą Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. PKO Bank Polski jest Partnerem Strategicznym całego cyklu.

W majowym biegu weźmie udział również liczna grupa pracowników Banku zrzeszonych w sekcji biegowej, liczącej ponad 280 osób z całej Polski. Podczas wspieranych przez Bank imprez prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. W tym roku można pomóc rocznemu Adasiowi, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jego operację 20 tys. zł jeśli dla chłopca pobiegnie co najmniej 200 osób. Zainteresowani udziałem w akcji biegacze deklaracje z napisem „Biegnę dla Adasia” będą mogli odebrać w dniu imprezy od godziny 9.00 do 11.00 w namiocie PKO Banku Polskiego rozstawionym na Agrykoli. Sam bieg rozpocznie się o godz. 11.00.

3 maja po raz pierwszy w rywalizacji biegowej zmierzy się drużyna klientów Banku oraz pracowników. W ramach projektu realizowanego pod hasłem „Drużynowa Liga Biegowa” współzawodniczyć będą dwa 50-osobowe zespoły na czele których staną znane osoby związane ze sportem. Drużyną klientów Banku kieruje Maciej Kurzajewski, dziennikarz sportowy, zdobywca Korony Maratonów Ziemi. Natomiast liderem bankowców będzie Paweł Januszewski, lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m. Rywalizacja między drużynami polegać będzie na zdobyciu jak największej liczby punktów, zarówno drużynowo jak i indywidualnie poprzez udział w wybranych biegach jak i uczestnictwo w treningach.

Pierwszym rozpoczynający rywalizację jest Bieg Konstytucji 3 Maja kolejne to Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Rywalizacja treningowa zorganizowana będzie przez Liderów obu drużyn i odbywać będzie się na stadionach lekkoatletycznych w ramach akcji „BiegamBoLubię”. Dla najlepszych Bank ufunduje 4-dniowy obóz oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

– Bieganie jest od kilku lat najpopularniejszą formą aktywnego spędzania wolnego czasu przez Polaków. Tak duże zainteresowanie tą dyscypliną sportu zawdzięcza kilku czynnikom. Po pierwsze, aby uprawiać bieganie potrzebujesz tylko butów i trasy. Wyjść na trening można w każdej wolnej chwili, nie trzeba wcześniej rezerwować sobie czasu, co przy obecnym stylu życia stanowi znaczne ułatwienie. Biegać można tak samemu, jak i w grupie, w związku z czym każdy znajdzie tutaj „coś dla siebie”. Po drugie podczas biegu organizm człowieka produkuje endorfiny – enzymy zwane hormonami szczęścia, stąd biegacze są ludźmi szczęśliwymi  –  mówi Janusz Łukomski, inicjator bankowej sekcji biegowej.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. W organizowanych akcjach charytatywnych od 2013 roku wzięło udział niemal 5 tys. osób a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie ponad 440 tys. zł.

PKO Bank Polski od kilku lat jest sponsorem tak dużych biegowych imprez jak Cracovia Maraton, Poznań Maraton czy Maraton Wrocławski. W tym roku Bank został sponsorem generalnym śląskiego Silesia Marathon. Maraton odbędzie się w październiku br. Obecnie ustalana jest trasa biegu.