Panny Młode podbijają Miasto dla chorego Malucha

Panny_mlode_w_KP_1W minioną niedzielę 25 sierpnia siedziba Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu miała nietypowych gości – odwiedziło ją 80 panien młodych, które właśnie na terenie browaru wzięły udział w sesji zdjęciowej. Wszystko odbyło się w ramach akcji charytatywnej, w której zbierano pieniądze na leczenie 6-letniego Huberta.

Zdjęcia wykonano na terenie warzelni, przy charakterystycznych dla Poznania tankach z napisem LECH oraz w połączonym z browarem Centrum Wycieczkowym LECH. Co odważniejsze panie pozowały również do zupełnie niestandardowych zdjęć, które wykonano… wewnątrz nieużywanej już kadzi warzelnej.

– Już po raz drugi wzięliśmy udział w tej akcji i znów wrażenia były niesamowite. Sam widok tak dużej liczby kobiet całych w bieli na tle zabudowań browaru zapierał dech w piersiach. Swoją obecnością panny młode wniosły też mnóstwo radości i pozytywnej energii. Cieszę się, że mogliśmy w tym uczestniczyć, a dodatkowo pomóc choremu chłopcu – mówi Klaudyna Polanowska-Skrzypek, specjalista ds. public relations Kompanii Piwowarskiej.

„Panny Młode podbijają Miasto dla chorego Malucha” to wyjątkowa akcja charytatywna zainicjowana przez Agnieszkę Kuźmę-Zywert. Zasady przedsięwzięcia są bardzo proste: panny młode biorą udział w sesjach zdjęciowych z produktami sponsorów lub we wskazanych przez nich lokalizacjach – w zamian za to firmy wpłacają określone kwoty na konto wybranego dziecka. Dodatkowo panny młode pozują do zdjęć z mieszkańcami Poznania, zbierając pieniądze do puszek, a przez kilka tygodni trwa zbiórka online w serwisie SiePomaga. To akcja w 100% charytatywna, ponieważ cała zebrana kwota przeznaczana jest na rzecz chorego malucha. Nikt z partnerów, firm współpracujących, uczestniczek czy organizatorów nie pobiera wynagrodzenia za pomoc w realizacji sesji.

W tym roku po raz pierwszy akcja odbyła się również poza granicami Poznania, gdzie 5 lat temu miała swój początek. Do projektu przyłączyły się bowiem cztery inne miasta: Bydgoszcz, Trójmiasto, Wrocław i Zielona Góra. W każdej lokalizacji pieniądze były zbierane na innego malucha, wybieranego przez same panny młode. W Poznaniu świeżo upieczone mężatki pomogły choremu Hubertowi, który potrzebuje wsparcia w zakresie pokrycia kosztów rehabilitacji, w tym terapii w wodzie oraz swojego pierwszego w życiu turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci autystycznych, niemówiących, ze schorzeniem kardiologicznym. Pieniądze pokryją również przygotowanie terapii indywidualnej Huberta.

Kompania Piwowarska została sponsorem akcji „Panny Młode podbijają Miasto dla chorego Malucha” po raz drugi. Już w zeszłym roku poznański browar przez jeden dzień został całkowicie opanowany przez kolor biały. Wtedy w sesji fotograficznej uczestniczyło ponad 100 panien młodych.

Więcej informacji o akcji na stronie www.panny-mlode.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/PannyMlodeAkcjaCharytatywna