OSG uczniom

osg (1)OSG Polska już od trzech lat pomaga szkołom w województwie małopolskim w zarządzaniu ich dokumentami. Dla Gimnazjum nr 24 w Krakowie (szkoły z ponad 100-letnią tradycją) przedsiębiorstwo przekazało: odtwarzacze mp3, pendrivy i smycze do kluczy i identyfikatorów ze swoim logo. Pieniądze ze sprzedaży tych gadżetów, w zorganizowanej przez szkołę loterii, posłużyły do finansowego wsparcia nauki najbiedniejszych uczniów oraz na zakup potrzebnego sprzętu edukacyjnego. To przedsięwzięcie nie tylko pomogło potrzebującym, ale również przyczyniło się do zbierania przez uczniów cennych doświadczeń w zakresie przedsiębiorczości.

Jak powiedziała Agata Gąsior z krakowskiego oddziału firmy OSG „Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach szkoły z archiwizacją dokumentów, zaproponowaliśmy swoje usługi konsultingowe, a także bezpłatne uporządkowanie całego szkolnego archiwum”. To dało początek wspierania kilkunastu innych krakowskich szkół. Firma OSG dostarczyła im kontenery do niszczenia dokumentów. Pracownicy przedsiębiorstwa okresowo odbierają pełne kontenery z papierem. Zebrana w ten sposób makulatura podlega recyklingowi. Dzięki tej akcji oraz za pomocą rozmów z nauczycielami firma budzi świadomość ekologiczną wychowanków krakowskich szkół. W ten sposób pokazuje im, że makulatura może się jeszcze przydać do ponownego wyprodukowania papieru.

OSG Polska sp. z o. o. jest częścią międzynarodowej korporacji OSG Records Management Group – światowego lidera, zajmującego wiodącą pozycję na rynku  zarządzania dokumentami papierowymi i elektronicznymi, zabezpieczenia i ochrony danych. Właścicielem OSG RMG w całości jest fundusz inwestycyjny Aurora Russia Limited notowany na London Stock Exchange (tick: AURR). OSG ma ponad 40 lat doświadczenia w zarządzaniu dokumentacją na świecie oraz innowacji w BPO w Unii Europejskiej i Wspólnocie Niepodległych Państw. Pozwoliło to na opracowanie unikatowych rozwiązań outsourcingowych, szczególnie w zakresie przechowywania, digitalizacji, udostępniania i zabezpieczania dokumentacji elektronicznej i papierowej. OSG RMG należy do międzynarodowej izby branżowej – PRISM (Professional Records & Information Services Management).

Agnieszka Szymanik