Nowa, bezpłatna infolinia na temat koronawirusa dostępna 7 dni w tygodniu

LUX MED uruchamia ogólnopolską, powszechnie dostępną infolinię dla osób chcących pozyskać rzetelne i aktualne informacje na temat koronawirusa. Konsultanci firmy odpowiedzą na pytania, poinformują o zaleceniach i wskażą drogi dalszego postępowania. Infolinia jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, niezależnie od tego czy dana osoba posiada abonament medyczny w LUX MED, czy nie.

Jesteśmy przekonani, że w sytuacji narastającego niepokoju, jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za dostarczanie aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat koronawirusa. Nasi konsultanci są do dyspozycji wszystkich zaniepokojonych mieszkańców Polski – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Bezpłatna infolinia na temat koronawirusa

Infolinia dostępna jest pod numerem 22 338 1903 od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-22:00 oraz w soboty i niedziele 7:00-21:00.

Grupa LUX MED uruchomiła stosowne działania zapobiegawcze oraz wdrożyła rozwiązania organizacyjne na wypadek wykrycia koronawirusa u pacjenta korzystającego z opieki medycznej. Powołano specjalny zespół na bieżąco monitorujący rozwój sytuacji epidemiologicznej, regulacje i zalecenia organów państwa, jak również koordynujący działania w ramach wszystkich jednostek organizacyjnych LUX MED. Priorytetowo traktowane jest zapewnienie odpowiedniej komunikacji i wiedzy o zasadach postępowania dla pacjentów i pracowników oraz wdrożenie procedur z podwyższonym poziomem zabezpieczeń antyseptycznych.

Prowadzimy szeroko zakrojoną kampanią informacyjną na temat koronawirusa. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znaleźć można wiele przydatnych informacji. Przypominamy też, że pacjenci LUX MED mogą korzystać z konsultacji lekarskich za pośrednictwem rozwiązań telemedycznych – przez wideorozmowę, telefon czy czat tekstowy – dodaje Anna Rulkiewicz.

Szybkiemu rozprzestrzenianiu się nowego wirusa COVID-19 towarzyszy wiele nieskoordynowanych informacji płynących z różnych źródeł. Dlatego inicjatywa GGrupy LUX-MED jest bardzo potrzebna. W celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 istotne jest również podjęcie działań mających na celu ochronę zdrowia podróżnych oraz pracowników branży turystycznej.