Raport Avon 2019 #365DniKobiet

W tym roku Avon nie obchodzi Dnia Kobiet. W ten sposób firma chce podkreślić, że codziennie dba o Panie. Robi to zarówno jako pracodawca – 60% zarządu Avon Cosmetics Polska stanowią kobiety, jak i poprzez długoletnie kampanie, takie jak Avon Kontra Rak Piersi czy Avon Kontra Przemoc. 50 tys. dofinansowanych badań USG piersi czy ponad 3 mln zł. przekazanych fundacjom wspierającym kobiety – to tylko niektóre z działań Avon, o pozostałych firma opowiada w Raporcie Avon 2019 #365DniKobiet.

 

Od 1886 roku Avon daje kobietom możliwość pracy na własnych warunkach. Firma pomagała im w zdobywaniu ekonomicznej niezależności, jeszcze zanim otrzymały prawo do głosowania. Dzisiaj Konsultantki Avon stanowią fundament oraz główną siłę firmy. Co ciekawe, różnica wieku między najmłodszą, a najstarszą Konsultantką to 84 lata. Wśród dziewczyn są zarówno fanki makijażu, dla których współpraca z marką jest idealnym sposobem na dodatkowy zarobek, jak i prawdziwe businesswoman, zarządzające nawet 28-osobowymi zespołami i budujące całe przedsiębiorstwa liczące ponad 1000 osób. W 2019 roku rekordowa kwota zarobiona podczas kampanii jednego katalogu wyniosła 83 177 zł.

#365DniKobiet

Podobno kobiety rządzą światem – naszym na pewno i to przez 365 dni! Kochamy je takimi, jakie są. A są zabiegane, dlatego dajemy im dzień wolny na USG piersi i badania, by nie musiały czekać w kolejkach. Czasami są też skrzywdzone – wtedy stoimy za nimi murem, aby na zawsze skreślić przemoc z ich życia. Zależy im na świecie, w którym żyją – dlatego nie testujemy produktów na zwierzętach, oszczędzamy wodę i sadzimy drzewa. Wiemy też, że kobiety najlepiej czują się wtedy, gdy są niezależne. Dlatego dajemy im możliwość pracy na ich własnych zasadach. Dodajemy sobie nawzajem skrzydeł. O tym właśnie jest Avon. Dla nas nie ma jednego Dnia Kobiet, bo mamy ich 365 w roku. Tak zwane „kobiece” sprawy, to prostu wszystkie ważne sprawy – możemy przeczytać we wstępie raportu Avon od Anny Jakubowski, Dyrektor Generalnej Avon Cosmetics Polska.

470 000 sztuk szminek tygodniowo

Avon Operations Polska to dzisiaj największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Cały kompleks mieści się w Garwolinie (woj. mazowieckie) i zatrudnia ponad tysiąc pracowników, posiada 37 linii produkcyjnych oraz zaopatruje ok. 50 krajów na terenie 3 kontynentów. W tym roku, w garwolińskiej fabryce, rozpocznie się również produkcja kosmetyków marki The Body Shop. Z kolei centrum dystrybucyjne firmy, Avon Distribution Polska, odpowiada za pakowane i wysyłane zamówień do 280 tys. Konsultantek w Polsce, Czechach i Niemczech. Spółka pakuje średnio 1600 paczek na godzinę i posiada 20 000 punktów odbioru na terenie całego kraju. To dzięki niej, od czasu złożenia zamówienia do momentu dostarczenia produktów Konsultantce, mijają tylko 24 godziny.

Zrównoważony biznes

Żaden z kosmetyków Avon na całym świecie nie jest testowany na zwierzętach. Avon stał się pierwszą globalną firmą kosmetyczną sprzedającą produkty w Chinach, która powstrzymała te praktyki. Zrównoważony rozwój stanowi kolejny fundament działania firmy. Wdrażanie ekologicznych rozwiązań to dla Avon długofalowa strategia, a nie tylko chwilowa moda. Między innymi dlatego 100% kartonów, w które pakowane są zamówienia, pochodzi z recyklingu. Z kolei 1000 drzew rocznie pozostaje w lasach, dzięki korzystaniu z e-faktur oraz dzięki rezygnacji z papierowych list zamówień.

Więcej: http://avon.io/365DniKobiet