Nie zapomnij – pogadaj z babcią, pogadaj z dziadkiem

 Info4_PogadajZDziadkami„Pogadaj z babcią, pogadaj z dziadkiem” – tym hasłem TelePolska Sp. z o.o. i Fundacja Dzieci Niczyje zachęcają do wzięcia udziału w nowej kampanii „Dziadkowie i wnuki. Wspólna historia”. Akcję zainaugurowano w Dniu Babci, podczas konferencji prasowej w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. „Dziadkowie i wnuki. Wspólna historia” jest pierwszą wspólną kampanią TelePolska i Fundacji Dzieci Niczyje.

– Pomysł na kampanię narodził się w trakcie tzw. burzy mózgów, podczas jednego ze spotkań kreatywnych, które cyklicznie odbywamy z Fundacją – mówi Agnieszka Kamińska, Kierownik Biura Komunikacji i PR w TelePolska Sp. z o.o. – Do tej pory prowadziliśmy kampanie ukierunkowane głównie na pomoc dla najmłodszych, jednak od dawna marzyliśmy o tym by wreszcie stworzyć akcję mówiącą i skierowaną właśnie do osób starszych, czyli również do naszych abonentów. To właśnie ta grupa – osoby starsze, dominuje wśród całej liczby naszych klientów – dodaje.

Kampania skierowana jest nie tylko do dziadków, ale i do wszystkich wnuków. Jej celem jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych oraz roli dziadków i bać w życiu dzieci. Akcja zwraca także uwagę na rolę rodziców w budowaniu więzi międzypokoleniowej – istotną rolę w jej kształtowaniu odgrywają relację, jakimi darzą się rodzice ze swoją mamą i tatą. Pozytywne wzorce z góry uczą najmłodszych szacunku i szczególnego rodzaju troski dla osób starszych.

Źródło: TelePolska