W Krakowie choinki nie marnują się

Info3_KrakowChoinki19 stycznia 2013 r. w Krakowie odbyła się akcja PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE. Przez pięć godzin, w pięciu różnych punktach miasta wraz z wolontariuszami Fundacja Aeris Futuro przyjmowała od mieszkańców Krakowa wszelkiego rodzaju zielone pozostałości świątecznego nastroju.

W poniedziałek, 21 stycznia choinki zostały zgromadzone w jednym miejscu i rozdrobnione, by potem już jako ściółka trafić do szkółki drzew i krzewów. W zamian za materiał ściółkowy Fundacja otrzyma nowe sadzonki, które na wiosnę zakwitną na terenie Krakowa.

– Przybywały do nas choinki zarówno dorodne, jak i zupełnie pozbawione igieł, w całości jak i pocięte w workach, przynoszono nam także świąteczne wiązanki. Zdarzały się także choinki w doniczkach, którym znajdywaliśmy nowych właścicieli. W ciągu tego czasu udało się zebrać 330 drzewek. – podsumowuje koordynatorka akcji Magdalena Pastuszak.

Każdy, kto przyniósł nam choinkę wracał do domu z prezentem-niespodzianką, a były nimi: ciasteczka oraz kalendarze. Przygotowaliśmy makiety z rysunkami drzew, tak by można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszystkich zainteresowanych efektami sesji zdjęciowej, zapraszamy do naszej galerii oraz na naszym profilu na Facebooku .

Fundacja serdecznie dziękuje wolontariuszom (Maćkowi, Michałom, Ani, Magdzie, Kai, Natalii, Iwonie, Martynie, Robertowi, Kubie, Joasi i Dominice), bez których nie daliby rady w zorganizowaniu całej akcji.

Źródło: Fundacja Aeris Futuro