Milion posiłków dla niedożywionych dzieci

50BlogerowPsPJedenasta edycja Programu Podziel się Posiłkiem trwa. Dzięki zaangażowaniu konsumentów w ciągu dwóch pierwszych tygodni, Danone przekaże 200 000 posiłków dla niedożywionych dzieci. Tegorocznym celem jest 1 000 000 Pełnych Talerzyków – czeka na nie tyle dzieci, ile zmieściłoby się na 3 Stadionach Narodowych! Program po raz pierwszy aktywnie wsparli czołowi blogerzy kulinarni, wciąż dołączają nowi internauci.

Tegoroczna edycja Programu Podziel się Posiłkiem przynosi już efekty po
pierwszych 14 dniach – 200 tysięcy posiłków dla niedożywionych dzieci
z całej Polski. Program potrwa do końca października 2013 roku,
a jego celem jest zapewnienie 1 000 000 Pełnych Talerzyków potrzebującym dzieciom w tym roku szkolnym.

Liczba niedożywionych dzieci ze szkół podstawowych w Polsce zapełniłaby codziennie trybuny niemal 3 warszawskich Stadionów Narodowych. To tak jakby mieszkańcy średniej wielkości miasta np. Olsztyna, każdego dnia zamiast posiłku oglądali na swoich stołach Pusty Talerz. Wspólnie możemy pomóc 160 000 dzieciom , dla których właśnie ten Pusty Talerz to smutna rzeczywistość.

Dniem Pustego Talerzyka rozpoczęła się w tym roku 11 edycja Programu Podziel się Posiłkiem. Ponad 50 czołowych blogerów kulinarnych, a w ślad za nimi liczne grono internautów, zamieściło tego dnia zdjęcia lub przepis na nietypowe danie. 8 września br. na popularnych blogach kulinarnych dominowało jedno zdjęcie – Pusty Talerz, sugestywny symbol dania, które jest znane i bliskie tysiącom uczniów. W ostatnich dniach liczba tych zdjęć zaczęła rosnąć. Za przykładem blogów Kotlet.tv, zajadam.pl, smakuje.blox.pl, malacukierenka.pl, gotowaniecieszy.blox.pl, najsmaczniejsze.pl podążyli inni. W ten oto sposób blogosfera wyraziła swoje poparcie dla idei Programu Podziel się Posiłkiem – walki z niedożywieniem dzieci w Polsce.

PaulinaStepienPaulina Stępień, autorka popularnego bloga kotlet.tv – Przyznam, że odkąd jestem mamą mocno porusza mnie los dzieci. Bardziej świadomie zwracam na to uwagę i jak dowiedziałam się, że 160 000 dzieci dziennie patrzy na Pusty Talerz, gdyż nie ma posiłku, to muszę przyznać, że bardzo mnie ta informacja poruszyła w głębi serca…Stąd też postanowiłam dołączyć do akcji i zamieścić zdjęcie Pustego Talerza. ..internauci byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli u mnie na blogu to zdjęcie, bo nie ukrywajmy każdego dnia zamieszczam przepis z konkretnym daniem, widać potrawę, a tutaj Pusty Talerzyk. Ale reakcja była niesamowicie pozytywna, zarówno czytelnicy jak i inni blogerzy podchwycili temat, zechcieli dołączyć do Programu zamieszczając spontanicznie zdjęcia Pustego Talerzyka.

Realizując Program Podziel się Posiłkiem pragniemy przypomnieć, że każdy z nas może pomóc w walce z niedożywieniem dzieci. Przez 10 lat trwania Programu wydaliśmy już ponad 13 milionów posiłków oraz zebraliśmy ponad 3,3 mln kg żywności. Możliwe to było dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu konsumentów, mediów oraz organizacji społecznych, którym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. Nasza misja wciąż jednak trwa i wiele możemy wspólnie zdziałać. Internauci mogą pomóc wyrażając wirtualne poparcie dla Programu na stronie www.podzielsieposilkiem.pl, natomiast  konsumenci w równie prosty sposób mogą zmienić Pusty Talerz w Pełny Talerzyk. Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logo programu – Talerzykiem PsP, z których część zysku przeznaczamy na posiłki dla dzieci. Wspólnie ufundujmy w tym roku kolejny milion posiłków. – zachęcał Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju, Danone.

Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz  na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl