Mikołaj z Biedronki pamięta o najmłodszych

mikolaj z biedronki pamieta o najmlodszychW tym roku już po raz 15. Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci Biedronka, wspólnie z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zorganizuje spotkanie mikołajkowe dla podopiecznych praskich parafii. Podobnie jak w poprzednim roku, również i w tym, najmłodsi zostaną obdarowani przez Biedronkę świątecznymi paczkami.

W tym roku ponad 1500 paczek trafi do najbardziej potrzebujących osób, skupionych wokół parafii Najczystszego Serca Maryi przy placu Szembeka na Pradze Południe i Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej na Pradze Północ. Jak co roku też, wydarzeniom będzie towarzyszyła specjalna oprawa, m.in. dziecięcy teatrzyk oraz zespół muzyczny. Najważniejszym jednak punktem imprezy będzie wizyta świętego Mikołaja, który obdaruje najmłodszych świątecznymi paczkami.

Biedronka współpracuje z duchownymi nie tylko przy okazji świąt, ale również w czasie Dnia Dziecka, kiedy wspólna organizacja rodzinnych pikników w kilkunastu miastach Polski przyciąga tysiące osób. Podobnie jest w przypadku Dnia Chorego – dzieci z Warszawy i okolic przebywające w szpitalach mogą liczyć na paczki pełne smakołyków.

– Dla Biedronki wspieranie takich działań prospołecznych oznacza „dzielenie się z potrzebującymi” – mówią przedstawiciele sieci. – Od wielu lat konsekwentnie rozwijamy ten obszar działalności.

Wieloletnia współpraca Biedronki i Caritas Polska została już dwukrotnie wyróżniona przez kapitułę Nagrody „Ubi Caritas” w kategorii „Darczyńca”.

PG