Kompania Piwowarska dała na WOŚP ponad 60 tys. zł

KompaniaTychyDzięki przedmiotom przekazanym przez Kompanię Piwowarską na aukcje WOŚP jak dotąd udało się zebrać na szczytne cele ponad 60 tys. złotych. Duża część z tej kwoty to efekty sprzedaży stylowych mebli z gabinetu Jana Kulczyka, dzieł sztuki oraz motocykla Tomasza Golloba.

W 2013 roku Kompania Piwowarska już po raz czwarty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję stylowe meble z gabinetu Jana Kulczyka oraz ekologiczne lampy. Czwarta Orkiestra z udziałem KP to dobry moment, by podsumować jej dotychczasowy wkład w akcję. Jest on co namniej zadowalający, ponieważ dzięki wszystkim przedmiotom ofiarowanym dotąd przez KP uzyskano 61 370 złotych.

– Cieszymy się, że przez te cztery lata grania z Orkiestrą udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W porównaniu z ogólnym wynikiem finału WOŚP to oczywiście niewiele, ale naszym zdaniem w Orkiestrze ważny jest każdy, nawet najmniejszy wkład w osiągnięcie słusznego celu. Na pewno będziemy grać dalej! – mówi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Na każdą aukcję WOŚP firma stara się przekazywać rzeczy niebanalne, które mogą wzbudzić zainteresowanie kolekcjonerów. Podobnie jak w poprzedniej edycji, w 2013 roku do wylicytowania były m.in. meble, które zdobiły gabinet Jana Kulczyka w czasach, kiedy był Przewodniczącym Rady Nadzorczej KP. Na aukcję została wystawiona szafa o strzelistym kształcie ostrosłupa zbudowana ze szlachetnego drewna i szkła oraz niski drewniany stolik z tacą, idealny do kawy i herbaty.

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd’s, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

Źródło: Kompania Piwowarska