Zagadnienie regulacyjne dotyczące sztucznej inteligencji to jest bardzo ważny temat – ocenia Karol Tokarczyk, starszy analityk do spraw gospodarki cyfrowej, Polityka Insight.
“Końcówka obecnej kadencji Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, to jest czas, kiedy te organy finalizują akt o sztucznej inteligencji, który w pewnym sensie w jakimś stopniu reguluje działanie narzędzi.
To będzie pierwsze takie regulacja na świecie. Przykład z rozporządzeniem o danych osobowych pokazuje, że pewnie gdzieś te rozwiązania będą wdrażane w innych częściach świata, więc jest to dość duża odpowiedzialność.
Z drugiej strony mamy do czynienia z presją czasu. No bo czy uda się to wszystko przeprowadzić do eurowyborów?” – komentuje prace nad prawem dot. sztucznej inteligencji, prowadzone w UE.
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
Ciekawy głos w dyskusji o ESG Tomasza Wróblewskiego, szefa Warsaw Enterprise Institute
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
KLIKNIJ: Serwis poświęcony III Kongresowi ESG znajduje się pod tym linkiem
III Kongres ESG to platforma dialogu dla europejskich liderów zrównoważonego rozwoju – przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, NGO, środowisk naukowych, ekspertów i mediów. Wątkiem przewodnim III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa były przemiany społeczne zachodzące w Europie i na rynku pracy. W centrum uwagi postawiliśmy sprawy społeczne, a więc „S” w ESG. To nie oznacza, że zapomnimy o „E” i „G, ale sprawy związane z ochroną środowiska i ładem korporacyjnym – analizowaliśmy przez pryzmat zmian społecznych.