Łukasz Szeliga: Zauważamy coraz większą otwartość na sportowców paraolimpijskich

Postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, jak i sportu paraolimpijskiego czy innego adresowanego dla osób z niepełnosprawnościami, na pewno się zmieniło – mówi Łukasz Szeliga, Prezes, Polski Komitet Paraolimpijski.

“Postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, jak i sportu paraolimpijskiego czy innego adresowanego dla osób z niepełnosprawnościami, na pewno się zmieniło.

Na pewno mamy większą otwartość, bo widzimy to po tym, jak rośnie rzesza kibiców sportu paraolimpijskiego. Natomiast żeby on był jeszcze bardziej dostępny i zrozumiały, potrzebny jest jeszcze szersze promowanie.

Najważniejsze imprezy światowe, takie jak igrzyska Paraolimpijskie, możemy pokazać innym osobom z niepełnosprawnościami, jak i w ogóle społeczeństwu i może jeszcze, co ważniejsze, rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami i ich przyjaciołom, że można aktywnie funkcjonować, że to jest możliwe, jest osiągalne, tylko wymaga zastosowania jakiś dodatkowych rozwiązań” – ocenia Łukasz Szeliga, prezes, Polski Komitet Paraolimpijski.

Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który miał miejsce 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.

Ciekawy głos w dyskusji o ESG Tomasza Wróblewskiego, szefa Warsaw Enterprise Institute

Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.

KLIKNIJ: Serwis poświęcony III Kongresowi ESG znajduje się pod tym linkiem

III Kongres ESG to platforma dialogu dla europejskich liderów zrównoważonego rozwoju – przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, NGO, środowisk naukowych, ekspertów i mediów. Wątkiem przewodnim III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa były przemiany społeczne zachodzące w Europie i na rynku pracy. W centrum uwagi postawiliśmy sprawy społeczne, a więc „S” w ESG. To nie oznacza, że zapomnimy o „E” i „G, ale sprawy związane z ochroną środowiska i ładem korporacyjnym – analizowaliśmy przez pryzmat zmian społecznych.