Tomasz Wróblewski: ESG prowadzi nas w najgorszym z możliwych kierunków – WIDEO

Bardzo krytyczne podejście do założeń ESG wprowadzanych w Unii Europejskiej podchodzi szef Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski. Konfrontuje postawę unijnych wytycznych z rynkiem kapitalistycznym w USA.

“ESG to tak naprawdę wprowadzenie nieekonomicznych, niefinansowych wskaźników do gospodarki. De facto nie będzie miało znaczenia, jak firma dobrze radzi sobie na rynku, czy produkuje tanio i konkurencyjnie, czy potrafi dobrze wykorzystać swoich pracowników do tego, żeby byli wydajni, czy inwestuje w maszyny. To spowodowało, że w Stanach Zjednoczonych ESG nie jest rzeczą obowiązkową” – ocenia.

Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.

III Kongres ESG zgromadził łącznie 4 tysiące osób. Z roku na rok przybywa uczestników wydarzenia zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Co pokazuje, że tematyka ESG jest coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców oraz konsumentów. Znamy też datę kolejnej edycji – IV Kongres ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa odbędzie się 29 stycznia 2025 roku!