II obóz integracyjny Klasy BGŻ

klasabgz-2013Dzięki wsparciu Fundacji BGŻ blisko 60 tegorocznych stypendystów programu „Klasa BGŻ”, realizowanego od 2003 roku, mogło wziąć udział  w  10-dniowym obozie językowym.

 

Stypendyści mają liczne osiągnięcia i ponadprzeciętną motywację – swoim talentem i pasją zasługują na edukację w najlepszych liceach. Niestety sytuacja materialna często utrudnia im edukację na odpowiednim poziomie. Integracyjny obóz językowy dla uczestników programu Klasa BGŻ został zorganizowany już po raz drugi. – To był bardzo aktywny tydzień: oprócz nauki języka zwiedzaliśmy Warszawę, byliśmy na Stadionie Narodowym i w Centrum Nauki Kopernik. To był też świetny czas, aby się poznać. Nie mogliśmy narzekać na brak atrakcji. Nie wierzyłem, że w 10 dni rzeczywiście nauczę się języka ! – powiedziała Aneta Orzechowska,  tegoroczna stypendystka.

Dla młodzieży obóz jest  szansą na rozwój umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Stypendyści biorą udział w intensywnych warsztatach językowych prowadzonych  przez Fundację  „Linguae Mundi”, wzbogaconych o program pedagogiczny przygotowany przez regionalnych koordynatorów Klasy BGŻ, pracowników 5 szkół partnerskich Fundacji BGŻ.

Połączenie integracji, zabawy i poznawania miasta z intensywnym kursem języka angielskiego okazało się świetnym pomysłem. Młodzież nie tylko bowiem oswaja się z językiem angielskim, ale staje się pewniejsza siebie, czego efekty mieliśmy przyjemność zobaczyć w sobotę – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ. Inwestujemy w zdolną młodzież i będziemy to robić dalej, ponieważ każdy kolejny rocznik uczestników programu utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy, przynosi efekty większe od przewidywanych. W ciągu 10 lat program „Klasa BGŻ” skupił wokół siebie wielką społeczność osób z nim związanych. Jesteśmy jak rodzina, a więzi, które tworzą się na takich wyjazdach i podczas całego trwania programu, pozostają już na zawsze – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.