Stena Recycling zaprasza do zbiórki w IKEA Janki

SR_Ikea_zbiorka_plakatCzy wiesz, że z butelek PET można wyprodukować namiot, z makulatury eleganckie serwetki, a obudowę lodówki wykorzystać do produkcji doniczek? Odpady to cenny surowiec, dlatego zapraszamy do zbiórki już w najbliższą sobotę, 27 lipca br. na parkingu IKEA w Jankach. W zamian za przyniesione puszki, butelki PET, makulaturę i zużyty sprzęt elektryczny będą rozdawane sadzonki roślin oraz zestawy naklejek do segregacji – podaje IKEA w komunikacie.

Akcja będzie trwała od godz. 10.00 do 16.00. IKEA zbiera puszki, butelki PET, papier i karton oraz elektroodpady, które stanowią surowiec do produkcji nowych przedmiotów! W ramach akcji organizowanej przez Stena Recycling, specjalizującej się w zarządzaniu odpadami oraz IKEA Janki, mieszkańcy Warszawy i okolic w zamian na przyniesione odpady otrzymają sadzonki roślin oraz praktyczne naklejki do oznaczenia pojemników na odpady segregowane. Bądź eko i dołącz do nas!
„Jak dbać o środowisko? Odpowiedzi jest wiele, jednak najprostsza z nich brzmi: segregować odpady! To pierwszy krok w procesie przetwarzania surowców, pozwalającym na ograniczenie ilości odpadów komunalnych, które trafiają na wysypisko oraz zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Przykładowo, recykling 1 kg tworzyw sztucznych redukuje emisję CO2 aż o 2 kg w porównaniu z użyciem surowca pierwotnego. Warto podkreślić, że 2 kg dwutlenku węgla to tyle, ile zostałoby wyemitowane przy produkcji prądu dla działającego przez 34 godziny elektrycznego odkurzacza! Poprzez akcje, takie jak organizowana w najbliższą sobotę zbiórka, chcemy edukować, przypominać o korzyściach płynących z recyklingu i przede wszystkim – zachęcać mieszkańców Warszawy do eko-aktywności.” – wyjaśnia Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Stena Recycling.

Źródło: IKEA.