Historyczna akcja Biedronki

Kto_Ty_jestes_Historyjki_o_historiiOd 22 sierpnia w sklepach sieci Biedronka dostępny jest pakiet zabawowo – edukacyjny dla całej rodziny pod tytułem „Kto Ty jesteś?”. Jego zadaniem jest zachęcenie najmłodszych do samodzielnego poznawania historii. Projekt powstał w ramach programu „Mam Gen Wolności” prowadzonego przez Instytut Lecha Wałęsy i będzie dostępny wyłącznie w sklepach Biedronka.

 

 

Pakiet „Kto ty jesteś?” zawiera książeczkę „Historyjki o historii”, opowiadającą o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski, audiobook z interpretacjami wielkich polskich aktorów, takich jak Krystyna Janda, Krzysztof Kowalewski czy Piotr Adamczyk, a także kolorowanki historyczne dla najmłodszych. Na wszystkich, którzy zakupią zestaw czeka niespodzianka, będąca okazją do zgłębienia historii własnej rodziny.

– Realizowany projekt dąży do zbudowania nowoczesnego poczucia patriotyzmu wśród najmłodszych oraz integracji Polaków w szacunku dla dotychczasowych osiągnięć obywateli i całego społeczeństwa. Zgodnie z założeniami, program nie opiera się na ocenie wydarzeń sprzed lat, lecz ma na celu uświadamiać, iż zawsze, niezależnie od czynników historycznych, posiadaliśmy w sobie „Gen Wolności”, dzięki któremu udało nam się przetrwać i odbudować niepodległą Polskę – tłumaczy Piotr Gulczyński, Prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

– Jesteśmy firmą, która na co dzień promuje Polskę i polskie produkty. Firmą, która na stałe wpisała się w kontekst społeczny naszego kraju. Dlatego naturalnym dla nas jest zaangażowanie w projekt, który mówi o polskiej historii i tradycji. Wierzymy, że dzięki temu przesłanie, jakie niesie ze sobą inicjatywa Instytutu, dotrze do jeszcze większej liczby osób – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

W ramach programu „Mam Gen Wolności” przeprowadzony zostanie również konkurs na plakat i opowiadanie, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej. Regulamin konkursu i szczegółowe zasady uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej www.genwolnosci.pl

Pakiet „Kto Ty jesteś?” będzie można zakupić we wszystkich sklepach sieci Biedronka od 22 sierpnia i tylko do 4 września br. w specjalnej cenie 9,99 zł.

Źródło: Jeronimo Martins Polska