INEA, angażuje mieszkańców Poznania w akcję społeczną

INEA wykorzystała powodzenie jakim cieszyła się pierwsza w Polsce mobilna gra miejska – INEA SpotHunter, aby wesprzeć podopiecznego fundacji „Potrafię pomóc”. Dzięki temu, każdy poznaniak lub gość stolicy Wielkopolski, który przyłączy się do trwającej obecnie gry miejskiej, przyłączy się do również do akcji społecznej „I love Ziemek”.

Rok temu, ponad 1200 poznaniaków wzięło udział w pierwszej edycji INEA SpotHunter. Gra łączy walkę o nagrody w świecie wirtualnym z aktywnością w przestrzeni miejskiej. Zasada jest prosta. Chętni ściągają aplikacje, logują się do gry i wyposażeni w smartfony ruszają na poszukiwania nagród ukrytych w labiryncie poznańskich ulic. Na rowerach, samochodami, komunikacją miejską, pieszo, w grupie – nie istotne. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie smartfona lub tabletu, wyposażonych w system operacyjny iOS lub Android i dostęp do internetu. Do zabawy można wykorzystać również sieć  hotspotów INEA w Poznaniu – są w nie wyposażone wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej MPK. Gracz, który zakończy rozgrywkę, znajdując się w posiadaniu wirtualnej nagrody, staje się jego realnym właścicielem. Właśnie ruszyła druga edycja gry. W tym roku, firma INEA, za każdego uczestnika, który weźmie udział w SpotHunterze przekaże 1 zł na rzecz Ziemka Dawidziaka,  podopiecznego fundacji „Potrafię pomóc”. Więcej o Ziemku i akcji I Love Ziemek: http://www.ziomek-poziomek.com.pl

Jak grać?

Użytkownik, aby stać się graczem powinien ściągnąć darmową aplikację INEA SpotHunter z internetowych sklepów AppStore lub Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.georun.spothunter
https://itunes.apple.com/pl/app/inea-spothunter-gra-miejska/id694721186

Gracze widza na ekranie urządzenia mobilnego mapkę z miejscami ukrycia nagród oraz bieżącą lokalizację innych uczestników gry. Ich zadaniem jest pobranie nagród ze wskazanych miejsc i dotarcie z nimi do strefy zrzutu zaznaczonej na mapie lub, jak w przypadku nagród głównych – utrzymanie ich do końca aktywności nagrody w grze. Jest to nie lada wyczyn ponieważ każdy z graczy, który znajdzie się w odległości mniejszej niż 50 metrów od posiadanej przez użytkownika nagrody może dokonać jej zdalnego przejęcia. Nagród nie można wynieść poza obszar zaznaczony na mapie gry. Gracz, który zakończy rozgrywkę, znajdując się w posiadaniu wirtualnej nagrody głównej, staje się jego realnym właścicielem.

Dołącz do wydarzenia: www.facebook.com/events/168003753396214/