Uważam ten akt za dobry, uważam, że to jest to, na co stać obecnie Unię Europejską – ocenia dr Damian Flisak, Radca prawny, Ekspert Team Europe Direct, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
“Organy UE nad aktem o sztucznej inteligencji pracują pod olbrzymią presją czasu (wybory do PE) i dlatego prezydencja belgijska robi wszystko, żeby rzeczywiście dopiąć wszystko na ostatni guzik.
Nie jest to oczywiście fortunna sytuacja, ponieważ akt reguluje niezwykle skomplikowaną materią materię, a wiadomo, że jeżeli coś robi się pod presją czasu, to nie zawsze wychodzi dobrze.
Z drugiej jednak strony można powiedzieć, że nigdy nie będzie większego komfortu pracy, bo zawsze będzie jakaś przyczyna, więc ja osobiście uważam ten akt za dobry, uważam, że to jest to, na co stać obecnie Unię Europejską” – uważa dr Damian Flisak, Radca prawny, Ekspert Team Europe Direct, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który miał miejsce 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
Ciekawy głos w dyskusji o ESG Tomasza Wróblewskiego, szefa Warsaw Enterprise Institute
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
KLIKNIJ: Serwis poświęcony III Kongresowi ESG znajduje się pod tym linkiem
III Kongres ESG to platforma dialogu dla europejskich liderów zrównoważonego rozwoju – przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, NGO, środowisk naukowych, ekspertów i mediów. Wątkiem przewodnim III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa były przemiany społeczne zachodzące w Europie i na rynku pracy. W centrum uwagi postawiliśmy sprawy społeczne, a więc „S” w ESG. To nie oznacza, że zapomnimy o „E” i „G, ale sprawy związane z ochroną środowiska i ładem korporacyjnym – analizowaliśmy przez pryzmat zmian społecznych.