Bieg Powstania Warszawskiego z PKO BP

biegajmy_razemTylko podczas pierwszej doby zapisów zarejestrowało się ponad 4000 osób, a pełna lista uczestników została zamknięta w niespełna 3 dni. 27 lipca wystartuje 23. Bieg Powstania Warszawskiego. Strategicznym sponsorem wydarzenia, już po raz piąty, jest PKO Bank Polski.

W tegorocznym Biegu Powstania Warszawskiego wystartuje rekordowa liczba 7000 uczestników, którzy według szacunków organizatorów, wypiją ponad 14 000 litrów wody, soków i napojów izotonicznych. Trasa Biegu liczyć będzie tradycyjnie 10 000 m (dwie pętle) i podzielona zostanie na dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy pobiegną ulicami: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej. Start na 5 km jest planowany o godzinie 20.40 na ul. Konwiktorskiej, natomiast na 10 km o godzinie 21.00 na ul. Bonifraterskiej. Meta obu dystansów będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej.

Od ponad 20 lat Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszy niezwykła oprawa tysięcy płonących zniczy i minuta ciszy poświęcona pamięci Powstańców. Przed startem będzie można posłuchać pieśni powstańczych, a na trasie spotkać grupy rekonstrukcyjne w mundurach AK. Uczestnicy, aby uczcić historyczny zryw, biegną w biało-czerwonych opaskach trasą ściśle związaną z wydarzeniami Powstania Warszawskiego. Wyjątkową atmosferę wydarzenia podkreśla także fakt, że uczestnicy biegną nocą, a z głośników płyną odgłosy bombardowania.

PKO Bank Polski od 2009 roku wspiera imprezy biegowe o podłożu historycznym. Do triady „Zabiegaj o pamięć” należą biegi: Powstania Warszawskiego, Niepodległości i Konstytucji 3 maja. Bank występuje nie tylko w roli sponsora, ale również uczestnika. Każdego roku w Biegu Powstania Warszawskiego bierze udział liczna reprezentacja Banku. Do ubiegłorocznej edycji zgłosiła się ponad 100 osobowa grupa naszych pracowników oraz fanów bankowego profilu na Facebooku. W tym roku spodziewany jest jeszcze lepszy wynik. Do tej pory w biegach historycznych ze strony Banku wzięło udział już ponad 1 000 osób.

Bankowi biegacze podczas warszawskiej imprezy wspierają zbiórkę funduszy na operację serca rocznego Leosia. Chłopiec urodził z wrodzoną wadą serca, która wymaga szybkiej interwencji kardiochirurgicznej. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy Biegu. Wystarczy, że w dniu startu po godz. 19.00 zgłoszą się do namiotu Banku, znajdującego się przed wejściem do budynku klubu Polonia Warszawa przy ul. Konwiktorskiej 6 i zadeklarują bieg na rzecz chłopca. Ich wysiłek Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Leosia w Cor Infantis Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca. Dotychczas podczas dwóch biegów z cyklu „Zabiegaj o pamięć” Fundacja przekazała na cele charytatywne ponad 26 tysięcy złotych, a beneficjenci wszystkich charytatywnych akcji biegowych otrzymali ponad 140 tysięcy złotych. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.fundacjapkobp.pl. Dodatkowym elementem zaangażowania społecznego Banku jest Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. W jej ramach 1 sierpnia w godz. 9.00-14.00 przed Muzeum Powstania Warszawskiego chętni będą mogli oddać krew w mobilnym krwiobusie.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku był sponsorem między innymi 12. Cracovia Maratonu i Półmaratonu w Białymstoku. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach www.biegajmyrazem.pkobp.pl oraz www.koronamaratonow.pl.