Koleje Mazowieckie na Festiwalu Wielu Kultur i Narodów

Festiwal Wielu KulturW dniach 19 – 21 lipca w Czeremsze odbędzie się XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”. Spółka „Koleje Mazowieckie – KM”, partner imprezy, przygotowała specjalny bezpłatny pociąg do Czeremchy.

Specjalny pociąg Kolei Mazowieckich do Czeremchy odjedzie 19 lipca ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 14:02 z peronu nr 5. Do Czeremchy dotrze o godz. 17:25. Natomiast z Czeremchy do Warszawy wyruszy 21 lipca o godz. 23:00. Przejazd dla gości festiwalu jest bezpłatny.

XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” to jedna z najlepszych folkowych imprez w Polsce. Co roku przyciąga wielu gości z Polski i zagranicy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Czeremsze zaprezentują się zespoły muzyczne, teatry z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Albanii, Wielkiej Brytanii. W tym roku wystąpią m.in. Medicimbal (Czechy), Czeremszyna (Polska), Boja (Węgry), Pochwalone (Polska), Teatr Makata (Polska), La3no Cubano (Słowacja), Carrantuohill (Polska), R.U.T.A. & Hulajhorod (Polska/Ukraina), HARPCORE (Polska), FANFARA TIRANA MEETS TRANSGLOBAL UNDERGROUND (ALBANIA/UK).„Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle teatralne, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów.
Po raz 8. w  historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs na potrawę regionalną.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze.

Źródło: Koleje Mazowieckie.