Bank BGŻ wspiera młode agrotalenty

BGZFundacja BGŻ  po raz drugi ufundowała całoroczne  stypendia naukowe  dla laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku pieniądze trafią do  40 młodych ludzi zainteresowanych tematyką agrobiznesu i rolnictwa. Celem Olimpiady jest promowanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem, zachęcanie młodych do działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa w środowiskach lokalnych.

Olimpiada cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. XXXVII edycja zgromadziła ponad 25 000 chętnych uczniów z blisko 360 szkół rolniczych. W finale znalazło się 220 uczniów szkół ponadgimnazjanych z całej Polski,  którzy najlepiej odpowiedzieli na  60 pytań oraz najlepiej poradzili sobie  z 3 zadaniami praktycznymi.

– Bank BGŻ prowadzi szereg inicjatyw mających na celu rozwój wiedzy z obszaru rolnictwa. Od lat wspieramy również młode talenty, a ta Olimpiada  pozwala młodzieży pogłębić wiedzę i umiejętności oraz wzbogacić przygotowanie do zawodu – powiedział Witold Okarma, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ.

Program „Agrotalenty” jest trzecim programem stypendialnym Fundacji BGŻ, obok  ogólnopolskiej „Klasy BGŻ” i finansowej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Organizatorem eliminacji finałowych w tym roku była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.  Patronat nad Olimpiadą jak co roku objęło również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Minister Stanisław Kalemba był fundatorem nagród dla zwycięzców Olimpiady.

Źródło: BGŻ