Babi Targ i Zielona Szafa już po wiosennych porządkach

Babi_Targ_i_Zielona_Szafa_Poznan_2_foto_K_PicturesTydzień temu Stadion Miejski w Poznaniu nawiedzili nie kibice i amatorzy sportowych emocji, ale osoby spragnione nowych ciuchów. A wszystko to za sprawą Babiego Targu i Zielonej Szafy, czyli imprezy Babilądu zorganizowanej przy współpracy Kompanii Piwowarskiej. Wzięło w niej udział blisko 900 osób, w tym 300 wystawców. Uczestniczki mogły dowolnie wybierać dla siebie rzeczy, zaś ubrania, które nie znalazły nowych właścicielek, zostały przeznaczone dla osób potrzebujących.

Impreza na Stadionie Miejskim była doskonałą okazją, żeby zrobić  wiosenne porządki w garderobie, pozbyć się niepotrzebnych już ubrań i upolować nowy ciuch za niewielkie pieniądze. Podczas wydarzenia można było sprzedawać i kupować ubrania, biżuterię, torebki czy buty, a także wymieniać się nimi. Oprócz tego odbyły się warsztaty dla dzieci, przygotowane przez Akademię Malucha Akuku, kiermasz mody i designu oraz zbiórka odzieży dla Fundacji Wspierania Rodziny Adams. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również wycieczka po stadionie, podczas której uczestnicy mogli obejrzeć miejsca na co dzień niedostępne. Na targowisku wystawiono ok. 300 stoisk z ubraniami i dodatkami, po których buszowało łącznie ok. 900 osób.

Uczestniczki imprezy mogły również wziąć udział w Zielonej Szafie przygotowanej przez Kompanię Piwowarską. Impreza, organizowana cyklicznie przez KP dla jej pracownic, ich znajomych i przyjaciółek, tym razem opuściła mury firmy. W specjalnie wyznaczonej strefie Babiego Targu odbywała się wyłącznie bezgotówkowa wymiana ubrań. Biletem wstępu do Zielonej Szafy był przynajmniej jeden ciuch na wymianę, który trafiał do wspólnej puli ubrań wyeksponowanych na wieszakach. Uczestniczki mogły dowolnie wybierać dla siebie rzeczy, zaś ubrania, które nie znalazły nowych właścicielek, zostały przeznaczone dla osób potrzebujących.

Ekologiczne eventy to już tradycja

Babi Targ, organizowany przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd, jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, organizowaną regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Szczecinie, Gdańsku i Kaliszu). Wydarzenie za każdym razem przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Założenie imprezy jest takie, by niechciane już ubrania czy dodatki wymienić na coś innego. Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo jeśli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

Zielona Szafa Kompanii Piwowarskiej ma równie długą tradycję. Na te ekoeventy zapraszane są panie pracujące w KP oraz żony i partnerki pracowników, a każda z nich może przyjść z przyjaciółką – im większe grono uczestniczek, tym większa pula ciuchów! Podczas Zielonej Szafy można poszukać dla siebie nowych ubrań bez pośpiechu i wyrzutów sumienia spowodowanych wydawaniem pieniędzy. Nawet jeśli niektóre sztuki odzieży nie znajdą nowych właścicielek, i tak trafią do drugiego obiegu, gdyż zgodnie z założeniami imprezy żadna rzecz nie może się zmarnować. Takie rzeczy są przekazywane fundacjom, które z kolei rozdają je swoim podopiecznym.

Źródło: Kompania Piwowarska