Marcin Wolski w Galerii Delfiny

0
42

7 czerwca w Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Wolskim, z okazji wydania jego najnowszej powieści „Ostatnie Konklawe”. Książka przedstawia losy grupy bohaterów, którzy wspólnymi siłami starają się nie dopuścić do tego, by nowym papieżem został wysłannik piekieł. Partnerem wydarzenia była Fundacja XBW Ignacego Krasickiego.

Marcin Wolski wraca do tematyki swej debiutanckiej powieści „Agent Dołu”. Suspendowany ksiądz, zakonnica która utraciła pamięć, scenografka z telewizji o dość libertyńskich poglądach, jej znajoma charakteryzatorka – lesbijka , pisarz, który z trudem przezwyciężył chorobę alkoholowa i zakonnik komandos starają się pokonać Moce Ciemności. Podczas spotkania w Galerii Delfiny prowadzący spotkanie redaktor Paweł Lisicki wspólnie z autorem książki – Marcinem Wolskim oraz obecnymi gośćmi starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące obecnej sytuacji Kościoła na świecie oraz jego bogatej i tajemniczej historii.

Wg Lisickiego książka Marcina Wolskiego jest próbą poradzenia sobie z nowym zjawiskiem jakie powstało w wyniku pontyfikatu papieża Franciszka. Obecny kryzys kościoła rzymsko-katolickiego nigdy nie był tak wyraźny jak teraz – mówił Lisicki. Marcin Wolski przekonywał, że jego powieść to powrót do początków. Jego debiutancka powieść „Agent Dołu” to także thriller sakralny, która podejmowała podobną tematykę. „Ostatnie Konklawe” wg autora to swoista odtrutka na świat kreowany przez Dana Browna i jego naśladowców.

– Przez swoją książkę chcę pokazać, że czasem nie wszystko jest stracone. Ludzie walczący ze złem, mogą przejść przemianę, odkryć w sobie siłę i wartości, o jakie się nie podejrzewali. – mówił Marcin Wolski w Galerii Delfiny.

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu.

W Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wystawionych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.