Wydarzenie AICPA & CIMA – raportowanie zrównoważonego rozwoju

Raport CSR jest patronem medialnym wydarzenia

Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez AICPA & CIMA w ramach popularnej serii „Money Talks”. Podczas tego cyklu spotkań liderzy biznesu i finansów omawiają trendy, które mają i będą miały wpływ na ich pracę w przyszłości. RaportCSR.pl objął patronat nad wydarzeniem.

Tematami wydarzenia, które odbędzie się 23 maja, w godz. 18:30-20:30, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, będzie raportowanie zrównoważonego rozwoju – implikacje i możliwości wynikające z Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) oraz jej znaczenie dla firm w Unii Europejskiej i na świecie. Patronami i partnerami spotkania są m.in.: GPW, UBS, NatWest Group oraz PwC.

Wraz z wejściem w życie unijnej dyrektywy ws. sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju znacznie rozszerzył się zakres raportowanych danych, obejmujących kwestie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.

Nadchodzące wydarzenie będzie okazją, by dowiedzieć się, jak dzięki dostosowaniu sprawozdawczości swojej firmy do nowych standardów raportowania – Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS) wprowadzonych przez dyrektywę CSRD – wykorzystać pełen potencjał zarządzania kwestiami ESG oraz zwiększyć wiarygodność i transparentność swojej organizacji.

Główne zagadnienia:
  • Wpływ dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) na organizacje w Unii Europejskiej i na świecie.
  • Identyfikacja ryzyk oraz możliwości związanych z integracją raportowania ESG ze strategią korporacyjną.
  • Kluczowa rola specjalistów ds. finansów w implementacji i sprawozdawczości ESG.

Zdobądź wiedzę na temat ewoluującego krajobrazu raportowania zrównoważonego rozwoju i dowiedz się, jak twoja firma może to wykorzystać, aby tworzyć wartość zarówno dla organizacji, jak i interesariuszy.

Posłuchaj ekspertów ze świata biznesu i finansów, nawiąż kontakty i odkryj strategie, które ułatwią wdrażanie inicjatyw z zakresu ESG.

Agenda:

18.00 – Rejestracja i networking
18.30 – Wprowadzenie: Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Reginalny na Europę, AICPA & CIMA
18.40 – Prezentacja: Dr Jeremy Osborn FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA
19:10 – Przerwa kawowa
19.30 – Panel dyskusyjny; moderator: Dr Jeremy Osborn, FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA
20.20 – Q&A
20.30 – Zakończenie; networking i poczęstunek

Rejestracjahttps://www.aicpa-cima.com/cpe-learning/event/money-talks-navigating-sustainability-reporting-how-to-create-value-for-business-and-stakeholders?

Wydarzenie jest bezpłatne; odbędzie się w całości w języku angielskim