Kolejne przedszkole dla dzieci pracowników FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. już otwarte

3 września br. FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. otworzyły w Suwałkach dwujęzyczne przedszkole firmowe z oddziałem żłobkowym pod nazwą „Żółty Słonik”. To już druga taka placówka, mająca na celu wsparcie pracowników firmy z małymi dziećmi. Pierwsze firmowe przedszkole FORTE uruchomiono w 2015 r. w Ostrowi Mazowieckiej.

„Łączenie pracy z życiem rodzinnym to duże wyzwanie, szczególnie dla pracowników mających małe dzieci. Przedszkole przyzakładowe jest komfortem, który rozwiązuje dylematy wielu rodziców, a koncepcja ta sprawdziła się bardzo dobrze już w Ostrowi Mazowieckiej. Jesteśmy dumni z naszych dwujęzycznych przedszkoli, które stanowią benefit pracowniczy na miarę wyzwań współczesnego rynku pracy. Mamy nadzieję, że także w Suwałkach „Żółty Słonik” stanie się miejscem lubianym i docenianym zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców” – powiedział Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.

Przedszkola firmowe to ważny element polityki wewnętrznej Grupy FORTE mającej na celu wspieranie pracowników, umożliwianie im rozwoju oraz zapewnianie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Ich powstanie pokazuje, że FORTE to firma przyjazna rodzinie, a także odzwierciedla cztery wartości FORTE, jakimi są współpraca, odpowiedzialność, rozwój i wrażliwość. Młodzi ludzie, dołączając do zespołu FORTE, mogą nie tylko zapisać dzieci do przedszkola firmowego, ale także podnosić swoje kwalifikacje zawodowe korzystając np. z programu Akademii FORTE. W ten sposób otrzymują również wsparcie w swoim rozwoju zawodowym.

Przedszkola „Żółty Słonik” z oddziałami żłobkowymi odznaczają się najwyższymi standardami. W Suwałkach, podobnie jak w Ostrowi Mazowieckiej, FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. zaprosiły do współpracy KIDS&Co. – profesjonalnego edu-operatora, świadczącego unikatowe na rynku usługi w zakresie prowadzenia dwujęzycznych przedszkoli i żłobków. Zajęcia prowadzone są w systemie polsko-angielskim, na podstawie autorskiego programu edukacyjnego. Program ten wykorzystuje metodę immersji językowej i zakłada „zanurzanie” dzieci w języku angielskim przez większość czasu, jaki spędzają w przedszkolu. Nauczyciel anglojęzyczny towarzyszy dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, posiłków, wycieczek, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń mających miejsce w przedszkolu, dzięki czemu poznają one otaczający je świat w dwóch językach. Program „DWUJĘZYCZNY ŚWIAT DZIECI” jest ściśle powiązany z programem edukacji polskojęzycznej.

W przedszkolu „Żółty słonik” duży nacisk kładziony jest na wszechstronny rozwój dziecka, uwzględniający równocześnie jego indywidualność. Program przewiduje szereg dodatkowych zajęć sportowych i tanecznych, a także tematyczne warsztaty oraz wycieczki.

Przedszkole firmowe FORTE jest wyjątkowe pod wieloma względami. Suwalskie przedszkole i żłobek powstały w nowoczesnym budynku o powierzchni 1 000 m2, w którym mieszczą się trzy sale żłobkowe i cztery przedszkolne. Obiekt spełnia nie tylko najwyższe normy bezpieczeństwa, ale także wyróżnia się architekturą. Wnętrze jest bardzo estetyczne, kolorowe, przestronne oraz nowocześnie wyposażone. Na terenie przedszkola znajdują się dwa place zabaw, na których dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu. Cały projekt podporządkowany został zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa maluchom.