ZPPPZ w Pszczonowie Najlepszym Partnerem w Biznesie 2013

Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie otrzymał nagrodę specjalną „Najlepszy Partner w Biznesie 2013” za nowoczesność, bezpieczeństwo i stosowanie najnowszych technologii. Zakład został uznany przez redakcję za jeden z najnowocześniejszych i wysoce wyspecjalizowanych zakładów tego typu w całej Europie Centralnej. Gala „Najlepszy Partner w Biznesie 2013” odbyła się 28 października 2013 r. w hotelu Hyatt w Warszawie.

Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie otrzymał nagrodę specjalną za nowoczesność i bezpieczeństwo, a w szczególności za zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w krajach Europy Zachodniej, uwzględniających najbardziej restrykcyjne wymogi sanitarne oraz standardy dotyczące ochrony środowiska, a także działania na rzecz rozwoju lokalnej gospodarki i bycie dobrym partnerem dla mieszkańców.

– Najlepszym jest się wówczas, gdy jasno określimy sobie cel działania i konsekwentnie dążymy do jego realizacji. Nagroda „Najlepszy Partner w Biznesie” to dla nas znak, że dobrze realizujemy strategię. W zakładzie w Pszczonowie przygotowujemy obecnie pierwszą linię produkcyjną suszenia krwi, którą planujemy uruchomić na przełomie roku 2013 i 2014. Inwestycja jest już na etapie końcowym. Czekamy tylko na odpowiednie dokumenty urzędowe – mówi Stefan Suszkowski, prezes Polish Rendering Company, właściciela Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego.

Docelowo w zakładzie mają działać 3-4 linie produkcyjne koszt inwestycji to prawie 80 mln zł. Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie zatrudniać będzie 150 osób, zaś pośrednio wygeneruje ok. 1000-1500 kolejnych miejsc pracy (transport, punkty odbioru itp.).

Nagrody „Najlepszy Partner w Biznesie” przyznawane są już ponad 10 lat. Tym tytułem mogą się poszczycić firmy wyróżniające się na rynku jakością, wiarygodnością i przestrzeganiem najwyższych standardów biznesowych, dla których kluczowa jest relacja z klientami. – W biznesie najważniejsze jest zaufanie. Najlepsi partnerzy w biznesie to przede wszystkim firmy szanujące swoich kontrahentów i inwestujące w ciągły rozwój swoich usług – powiedział podczas gali Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Podczas Gali „Najlepszy Partner w Biznesie 2013” nagrodzono także takie firmy jak: Rafako, SKOK Wołomin, LUX MED, SAS Institute Polska, Vivus Finance, Pelion, Uniqa, Emerson czy Mlekovita.

Zakład Przetwórstwa Pozostałości Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie pod Skierniewicami, którego właścicielem jest Polish Rendering Company to jeden z najnowocześniejszych i wysoce wyspecjalizowanych zakładów tego typu w całej Europie Centralnej. Po oddaniu do użytku wszystkich linii produkcyjnych budowa ma kosztować ok. 60-80 mln zł. Na początek zostanie uruchomiona I linia – przerobu krwi. Będzie utylizowała ok. 100 t dziennie tego produktu, tj. ok. 1/10 wielkości przerabianej w całym kraju. Produktem przetwarzania krwi jest krew suszona (mączka z krwi) używana jako komponent paszy dla zwierząt (np. przy hodowli ryb i skorupiaków). Produkt ten jest dopuszczony do obrotu i skarmiania zwierząt na terenie Unii Europejskiej, może być także wysyłany m.in. do Chin, Japonii, Tajlandii i krajów płd-wsch. Azji.