Znamy wyniki VIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm!

W tym roku miejsca na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm zajęli: DB Schenker Logistics, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA GK oraz Kompania Piwowarska SA.
Ranking Odpowiedzialnych Firm 2014 to ósma edycja jedynego i całościowego zestawienia największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Gala ogłoszenia wyników odbyła się 24 kwietnia w Hotelu Polonia w Warszawie. W tym roku zestawienie objęło 62 przedsiębiorstwa z siedmiu branż.

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Partnerem Merytorycznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz PwC. Patronat medialny nad wydarzeniem objął program „BIZON – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” Radia PIN i Personel i Zarządzanie

Rankingi mają w sobie taką siłę, że pokazują na jakim etapie jesteśmy, do czego zmierzamy. Rankingi prezentują kondycję własną, ale i konkurencji. Podobnie jest z Rankingiem Odpowiedzialnych Firm, który już od 8 lat prezentuje dokonania firm w temacie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego biznesu. Gratuluję każdej firmie, która podjęła decyzję o wzięciu udziału w Rankingu. Jest to przejaw dojrzałości w podejściu do CSR. Jak pokazuje tegoroczna odsłona wiele firm także bardzo konsekwentnie wdraża założenia odpowiedzialności społecznej i środowiskowej, co często prowadzi je na szczyt zestawienia.- komentuje wyniki VIII edycji Rankingu Mirella Panek-Owsiańska, Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Liderzy tegorocznego zestawienia:

1. DB Schenker Logistics
2. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, GK
2. Kompania Piwowarska SA
3. Orange Polska (d. TP SA)
4. Danone Sp. z o.o.
5. Grupa Lotos SA
6. Nutricia
7. Polpharma SA
8. ING Bank Śląski
9. Grupa Żywiec SA
10. Coca-Cola HBS Polska sp. z o.o.

Więcej o Rankingu wraz zListą najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm w podziale branżowym znajdziecie TUTAJ.