XV Charytatywny Bal Dziennikarzy za nami

fot. Fundacja Charytatywny Bal DziennikarzyW ubiegłą sobotę (9 II), w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się 15. edycja Balu Dziennikarzy. Tak jak co roku wydarzenie zgromadziło kilkuset przedstawicieli świata kultury, polityki i show-biznesu.

Dochód z tegorocznego, jubileuszowego Balu Dziennikarzy zostanie przekazany na wsparcie świetlic środowiskowych dla dzieci i młodzieży oraz  świetlic terapeutycznych dla chorych i wymagających rehabilitacji dzieci.

Podczas Balu odbyła się aukcja, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy oraz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk. W 2012 roku dochód z aukcji oraz biletów wyniósł blisko 250 tys. zł.

Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy została założona w 1998 roku przez dziennikarzy z różnych mediów. Fundacja jest organizacją non-profit. Organizowany od 1998 roku Bal, w którym co roku uczestniczy ok. 1000 – 1200 gości, jest jedyną, środowiskową imprezą o ugruntowanej renomie, gromadzącą tak licznie przedstawicieli wszystkich mediów oraz osoby ze świata polityki, biznesu i kultury.