Dzień Chorego – Biedronka nie zapomniała o najmłodszych

6e5850bb8aec1c4368aff165dbfac5b2,61,111 lutego br. obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Przedstawiciele sieci sklepów Biedronka oraz Caritas Polska odwiedzili tego dnia najmłodszych w szpitalach Diecezji Warszawsko-Praskiej i wręczyli im upominki.

W tym roku sieć Biedronka przygotowała ponad 1000 paczek słodyczy i innych niespodzianek. Trafiły one do dzieci m.in. w szpitalu przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Od 2006 roku sieć Biedronka we współpracy z Caritas dba, aby w Dzień Chorego na twarzach najmłodszych, przebywających w warszawskich szpitalach dziecięcych, zagościł uśmiech.

Organizowane wspólnie z Caritas z okazji Światowego Dnia Chorego wizyty w warszawskich szpitalach dziecięcych na stale wpisały się w kalendarz działań społecznie odpowiedzialnych sieci Biedronka.

Światowy Dzień Chorego jest obchodzony każdego roku 11 lutego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku, czyli ma już kilkunastoletnią tradycję. Świętowanie tego dnia ma na celu m.in. zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, a także promocję i docenienie zaangażowania wolontariatu.