#WSPIERAJMYSIĘ w Święta

Wielkanocne paczki, przygotowane w ramach inicjatywy #WSPIERAJMYSIĘ w Święta, trafią do mieszkańców Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Gdańska oraz Lublina dzięki partnerstwu Ingka Centres z Caritas Polska oraz wsparciu rzeczowemu sklepów IKEA.

 

– Ingka Centres to miejsca spotkań, dialogu, uważnego wsłuchiwania się w potrzeby lokalnej społeczności. W tym trudnym momencie, bardziej niż kiedykolwiek, chcemy pokazać, jak ważni są dla nas nasi najbardziej potrzebujący sąsiedzi. Przekazanie koszyków świątecznych jest wyrazem solidarności oraz wsparcia w wyzwaniach nowej codzienności. Wierzymy, że dzięki byciu razem i wspólnemu działaniu będziemy mieli siłę, by poradzić sobie z przeciwnościami – podkreśla Dagmara Pozowska, Deputy Operations Manager Ingka Centres w Polsce.

W wielkanocnych paczkach, poza podstawowymi produktami żywnościowymi (takimi jak: herbata, owoce, kasze, żurek, babka wielkanocna), znajdą się także dekoracje wielkanocne, pozwalające poczuć miły, świąteczny nastrój.

#WSPIERAJMYSIĘ

Do akcji #WSPIERAJMYSIĘ w Święta włączyło się pięć centrów handlowych należących do Ingka Centres: warszawski Wola Park, wrocławska Aleja Bielany, Port Łódź, Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, SKENDE Shopping w Lublinie. Dzięki ich wspólnym wysiłkom zapełnią się świąteczne stoły w tysiącu domach w całej Polsce.

O pomoc w dotarciu do potrzebujących organizatorzy poprosili największą organizację dobroczynną w kraju – Caritas Polska. Dzięki akcjom zainicjowanym przez Caritas, w odpowiedzi na rosnące zagrożenie COVID-19, osoby wymagające szczególnej troski regularnie otrzymują niezbędną pomoc.

Wspierając inicjatywę Centrów Handlowych, w miastach gdzie są zlokalizowane sklepy IKEA, pracownicy IKEA Food postanowili włączyć się w akcję, przekazując na ten cel szwedzkie smakołyki do blisko 1000 osób. To już druga taka akcja, od wprowadzenia zagrożenia epidemicznego 14 marca br., w której pracownicy IKEA Food angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym. Dotychczas IKEA postanowiła włączyć się m.in. w ogólnopolską inicjatywę obywatelską #WzywamyPosiłki wspierającą personel medyczny w czasie walki z pandemią oraz łączącą potrzebujących z tymi, którzy chcą nieść pomoc w tych trudnych chwilach.