Wirtualne zwiedzanie Izraela

Wiele muzeów w Izraelu otworzyło swoje bramy on-line dla wirtualnych podróżnych umożliwiając dostęp do galerii zdjęć, unikatowych wystaw i ekskluzywnych kolekcji. Wśród nich są muzea izraelskie, m.in. Muzeum w Cytadeli Dawida, Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Muzeum Narodu Żydowskiego.

Oprócz muzeów witryny internetowe umożliwiają wirtualne zwiedzania z przewodnikiem najważniejszych atrakcji w Izraelu: Miasta Dawida, Starego Miasta Akki, Szlaku Izraela, Muzeum Starożytności w Cezarei, Portu w Tel Awiwie czy twierdzy w Massadzie.

Wirtualne zwiedzanie Izraela

Ponadto strona internetowa 3DIsrael daje możliwość obejrzenia Izraela z perspektywy 360 stopni. Można tam zobaczyć bardziej znane atrakcje turystyczne, w tym: Ścianę Płaczu, Sąd Najwyższy w Jerozolimie, Podwodne Obserwatorium w Ejlacie, Krater Ramon (Makhtesh Ramon), Jaskinie Qumran na Pustyni Judzkiej, a nawet Plac Dizengoff i Targ Karmel w Tel Awiwie. Te wirtualne wycieczki można oglądać w dowolnej przeglądarce HD, a do zdjęć dołączone są informacje tekstowe.

Z kolei strona internetowa 4Panorama  oferuje ciekawe wycieczki online po najważniejszych atrakcjach turystycznych Izraela, np. można obejrzeć spektakularne plaże w Tel Awiwie, Cezarei i Hercliji, Ścianie Płaczu, parkach narodowych i innych atrakcjach turystycznych .

Natomiast Sygic Travel VR na https://samsungvr.com/ oferuje niesamowite wycieczki „one day in”. Każde wideo przenosi nas do innego miasta na świecie. Można tam obejrzeć m.in. filmy o Tel Awiwie i Jerozolimie.

Źródło:  https://www.waszaturystyka.pl/izrael-zacheca-do-wirtualnego-zwiedzania-kraju/