Wsparcie dla kreatywnych

Trwa druga edycja projektu „Kreatywna przedsiębiorczość”, w ramach którego przyszli przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet ponad 40 000 zł. To idealna okazja dla tych, którym brakuje pieniędzy na rozpoczęcie wymarzonej działalności. W ramach pierwszej edycji z takiej szansy skorzystali m.in. projektanci biżuterii, filmowcy, a nawet twórcy gry komputerowej.

Uczestnicy projektu mogą otrzymać dotacje na uruchomienie działalności, wsparcie pomostowe oraz mają możliwość udziału w bloku szkoleniowo-doradczym, w ramach którego dowiedzą się m.in. jak założyć własną działalność gospodarczą oraz poznają podstawy księgowości i finansów.

Środki na założenie własnego biznesu przyznawane są osobom bezrobotnym i biernym zawodowo mającym co najmniej 30 lat, które zamieszkują na obszarze województwa łódzkiego. Należy również spełniać przynajmniej jeden z dodatkowych warunków wymienionych na stronie projektu. Swoje pomysły mogą zgłaszać także emeryci, renciści oraz kobiety będące na bezpłatnym urlopie wychowawczym.

Rekrutacja kończy się wraz z uzyskaniem 80 zgłoszeń, więc warto się pospieszyć – zostały ostatnie wolne miejsca. Szczegóły projektu, dane kontaktowe oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.lodzgo.pl.