IV edycja konkursu MINIGRANTY dla NGO

Rusza kolejna – IV edycja konkursu grantowego organizowanego przez sklepy IKEA Janki i IKEA Targówek w Warszawie. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych, które podejmą działania w zakresie edukacji i rozwoju dzieci oraz ochrony środowiska naturalnego. Wybrani partnerzy otrzymają produkty IKEA o wartości do 10 000 zł.

 Od lat IKEA realizuje szereg działań, które wpisują się w globalną strategię zrównoważonego rozwoju „People & Planet Positive” i jednocześnie tworzą lepsze warunki życia dla wielu ludzi. Poprzez przedsięwzięcia skierowane do klientów i lokalnych społeczności, IKEA inspiruje i motywuje do dbania o środowisko naturalne oraz prowadzenia zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia. Jedną z tego typu inicjatyw jest konkurs dla organizacji pozarządowych, które wspierają lokalne społeczności poprzez realizację projektów mających pozytywny wpływ na ich otoczenie.

Za nami już trzy edycje konkursu. Każda z nich oznaczała realizację pozytywnych działań na rzecz lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. Cieszę się, że przed nami szansa na realizację kolejnych fantastycznych projektów, dzięki którym możemy zadbać o nas, mieszkańców Warszawy, i nasze wspólne otoczenie – powiedziała Paulina Piątek, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju, IKEA Targówek.

Główny cel konkursu

Dla IKEA dzieci są najważniejsze, dlatego tak wiele uwagi poświęcamy edukacji, wyrównywaniu szans rozwoju oraz poprawie warunków ich życia. Proponowane przez organizacje projekty powinny skupiać się także na proekologicznych inicjatywach, które będą miały pozytywny wpływ na lokalne środowisko naturalne oraz przyczynią się do poprawy jego stanu. IKEA pragnie wspierać wszelkie działania wpisujące się w jej wizję, dlatego też podejmuje współpracę z wybranymi w konkursie organizacjami,  którym przekaże produkty ze swojego asortymentu o wartości do 10 000 zł do wykorzystania przy realizacji zgłoszonego projektu oraz wesprze w komunikacji wizerunkowej projektu.

Zgłoszenie i wybór projektu

Aby wziąć udział w konkursie, przedstawiciele organizacji powinni zapoznać się z kryteriami konkursu oraz uzupełnić formularz współpracy, które znajdują się na stronie: http://www.ikea.com/pl/pl/store/warszawa_janki/ekologia. Formularz należy przesłać z krótkim opisem projektu drogą elektroniczną do końca dnia 31 sierpnia 2016 r. na adres: paulina.piatek@IKEA.com.

Po przeanalizowaniu projektów, przedstawiciele sklepów IKEA Janki i IKEA Targówek prześlą odpowiedzi do 30 września 2016.