We ART Water Film Festival

Wszyscy, którzy chcą swoją twórczością obudzić świat z ekologicznego letargu, mogą wziąć udział w konkursie związanym z We ART Water Film Festival. Jego ideą jest zwrócenie uwagi w kinematograficzny sposób na rosnący problem niedoboru wody na świecie. Konkurs jest organizowany przez Fundację powołaną z ramienia firmy Roca, a termin nadesłania filmów mija 31 marca.

Jak wynika z badań, ekologiczny problem związany z niedoborem wody na świecie nieustannie narasta. Zasoby tego naturalnego surowca bardzo szybko się wyczerpują, co drastycznie zaburza równowagę ekosystemu. Działania podjęte przez Fundację We Are Water mają na celu przeciwdziałanie tym procesom oraz edukowanie społeczeństwa. Jedną z aktywności jest organizowany przez Fundację już po raz drugi We ART Water Film Festival. Proponując hasło przewodnie „Woda i infrastruktura sanitarna”, inicjatorzy wydarzenia zwracają uwagę na te palące kwestie. Tematyka podejmowana na Festiwalu We ART Water oraz zgłaszane filmy konkursowe w trzech kategoriach, będą głosem w globalnej debacie dotyczącej deficytu wody oraz racjonalnego korzystania z jej zasobów.

Spieszmy się ratować Ziemię
To już ostatnie tygodnie, kiedy uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje filmy poprzez stronę www.wearewater.org. Produkcje są zamieszczane w trzech kategoriach: dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram. Zostanie także przyznana nagroda publiczności, dla najbardziej popularnego obrazu. Laureaci zostają wyróżnieni nagrodami finansowymi w wysokości: 2 500 euro (dokument), 1 500 euro (animacja) oraz 1 000 euro (Instagram i gratyfikacja ze strony publiczności).

Lista finalistów zostanie ogłoszona podczas ceremonii zamknięcia festiwalu w maju 2014 roku. Na liście członków kapituły konkursowej ceniającej nadsyłane prace znajdują się nazwiska znanych przedstawicieli świata filmu oraz fundacji zajmujących się problemami sanitarnymi na świecie: Carl Hensman, Judith Colell, Ned Breslin, Agustí Villaronga, Ginés Garcia Millán, María Emma Mejía, Emilio Mayorga, José Luis Rebordinos, Carlos Jiménez Renjifo, Xavier Torras i Pascal Edelman.

Polska z zielonym Grand Prix
Pierwsza edycja WAW Festival okazała się wielkim sukcesem, również dla Polski. Na konkurs swoje prace zgłosiło aż 500 uczestników z 80 różnych krajów. W tym gronie znalazła się Polka, Anna Barańska, której animacja “Give me water, please” zdobyła nagrodę główną w swojej kategorii. Film można oglądać na kanale You Tube ROCA Polska.

Źródło:  www.roca.pl